Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aplikacja android strona główna

PreviousPage 2 of 3Next

Od niedawna mam instalację PV, zainstalowałem aplikacje na telefon solar.web, oraz zalogowałem się przez przeglądarkę. Dane się pokrywają, lecz odświeżanie wykresu dziennego działa jakoś skokowo. Raz szybciej raz później się odświeża. Aktualnie godzina 17:20, a dane z godziny 13:00. Czy to tak ma działać? Na samym początku wydaje mi się, że dane były odświeżane na bieżąco.

 

Dodane pliki:
  • 2022-02-08.PNG

Dzień dobry,

A jakie ma Pan ustawienia przesyłania danych do solarweb? Co pełną godzinę czy inaczej?

Chodzi o parametr z załącznika.

Dodane pliki:

A tego to nie wiem, to są ustawienia na falowniku?

Tak, trzeba się zalogować i sprawdzić te ustawienia.

Kwestia z kiedy masz te niepełne dane, u mnie dziś jakoś nie chce się wgrać cały dzisiejszy dzień. Czasem tak miewa serwer solarweb, może coś dłubią na nim...

Witam,

Potwierdzam. U mnie też był problem z aktualizacją danych. Nawet teraz logując się czyli od godziny 21:35 ostatnie dane widzę z 18:00.

Pozdrawiam

Dodane pliki:
  • SM14.jpg
Marta has reacted to this post.
Marta

Cześć, rozumiem, że nie ma się co martwić. Tak to czasami działa?

ps. Dominik, dane odnośnie oddanej do sieci energii na wykresie masz dzięki zastosowaniu dodatkowego licznika ?

Tak musisz mieć dodatkowy licznik FSM lub zwykły S0, na widocznym wyżej skrinie widać bilans energii bez autokonsumpcji: na pomarańczowo oddaną energię do sieci a na szaro energię pobraną z sieci.

Cześć Artur,

Tak jak pisze karllo, mam dodatkowy licznik energii. W moim przypadku jest to licznik Fronius Smart Meter 63a-3.  Jest to produkt w ramach ekosystem Fronius, nic nie stoi jednak na przeszkodzie by zainstalować licznik typu S0.

W załączeniu nasz rozmowa z karllo przy okazji innego wątku

https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/zamiennik-fronius-smart-meter/?part=6#postid-8606

 

Marta has reacted to this post.
Marta

Dla tych co rzadko aktualizują aplikacje na telefonie to polecam zrobić aktualizacje, na pierwszej stronie wreszcie widać więcej informacji o aktualnym dniu.

Dodane pliki:
  • IMG_20220531_171046.jpg
  • IMG_20220531_171144.jpg
PreviousPage 2 of 3Next