Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Czyszczenie wentylatora a warunki gwaracji

Page 1 of 3Next

Witam,

W tym tygodniu jeden z klientów zadzwonił z pytaniem "czy warunkiem utrzymania gwarancji jest czyszczenie wentylatora przynajmniej raz w roku".

Otrzymałem już odpowiedź od Maćka Pilińskiego, że absolutnie NIE ma potrzeby czyszczenia wentylatora aby utrzymać gwarancję. Sam też sprawdzałem instrukcje oraz warunki gwarancji.

Temat poruszam ze względu na firmę instalatorską, próbuje dyskredytować firmę Fronius na tle konkurencyjnych producentów falowników rozpowszechniając nieprawdziwe informacje.

Jeśli traficie na takie pytanie to macie gotową odpowiedź 🙂

Pozdrawiam zespół Fronius i FSP.

Możliwe że chodzi też o przywiązanie do siebie klienta i pobieranie corocznego abonamentu za tzw przeglądy instalacji... jeden klient sprawdzi podawane informacje a inny nie...

Cześć Marku (@ecovoltaika-2),

dziękuję za informacje. To bardzo ciekawe plotki, zwłaszcza, że jest dokładnie odwrotnie, a plotka musi przecież zawierać przynajmniej ziarno prawdy...

Otóż corocznych, a nawet półrocznych przeglądów urządzeń wymagają nasi znamienici konkurenci oferujący falowniki z chłodzeniem pasywnym. I rzeczywiście pod karą/groźbą utraty gwarancji...

W przypadku falowników Fronius kanał wentylacyjny oczyszcza się w momencie, w którym pracuje wentylator. W chłodzeniu nazywanym zabawnie „naturalnym” nie ma tego zjawiska, więc na żeberkach radiatora może bez przeszkód osadzać się brud i kurz.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj, a już niebawem opublikujemy kolejny artykuł dotyczący tej „gorącej” kwestii.

 

serdecznie pozdrawiam,

Maciej Pilinski

Bartosz Choromanski has reacted to this post.
Bartosz Choromanski
Cytat z Marek Popowicz data 10 czerwca 2020, 15:26

Temat poruszam ze względu na firmę instalatorską, próbuje dyskredytować firmę Fronius na tle konkurencyjnych producentów falowników rozpowszechniając nieprawdziwe informacje.

Cześć Marku.

Domyślam się, że to jeden z naszych lokalnych "młodych wilków" - spotkałem się z podobną sytuacją. Jeden z instalatorów przekonał klienta, że falownik jest najmniej istotnym elementem instalacji i nie ma co przepłacać skoro można mieć w dobrych pieniądzach "chińczyka" z dłuższą gwarancją , który na dodatek nie hałasuje. Z tego co wiem wymieniał go już 2 razy, że nie wspomnę o zdeformowanym sidingu w okolicach inwertera.

Pozdrawiam.

Filip Ortest has reacted to this post.
Filip Ortest

a mozecie podać proucentów falowników PV z chłodzeniem pasywnym/ naturalnym / bezwentylatorowym ..., którzy wymagają takiej czynności serwisowej nie rzadziej niż co 6 mcy, 12 mcy?

Bardzo proszę:

Dodane pliki:
  • huaweii_ba_en.png
Bartosz Choromanski has reacted to this post.
Bartosz Choromanski

i klient jest informowany o takich czynnościach serwisowych płatnych, czy raczej aby nie drażnić, to się o takich "drobnostkach" przy sprzedaży nie wspomina?

Dla kogo jest ta check lista?

Wielkie dzięki za ciekawy temat. Jeżdżąc ostatnio po przeglądach instalacji, które pracują około roku, ponad rok, myślę że nie jest błędem aby wlot, wentylator i wylot wyczyścić (przedmuchać powietrzem). W kilku przypadkach naprawdę wentylator był dość mocno zabrudzony.

Faktem jest, że wiele razy spotkałem Klientów, którzy mieli wieści od konkurenci o tym, że we Froniusach "bardzo często" uszkadzają się wentylatory i należy czyścić je, aby utrzymać gwarancję.

wentylator i wylot wyczyścić (przedmuchać powietrzem)

Tylko ja bym uważał czym czyścimy... przedmuchanie powietrzem z kompresora może uszkodzić wiatraki wolnoobrotowe czy też o słabej jakości...

Page 1 of 3Next