Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Czyszczenie wentylatora a warunki gwaracji

PreviousPage 3 of 3

Każde urządzenie przez które jest przepychane powietrze wentylatorami, prędzej czy później będzie wymagało czyszczenia. Z tym kompresorem to przesadzacie, sam czyszczę tak komputery i nic jeszcze nie uszkodziłem. A tak a propos czyszczenia falownika - tego jeszcze nie robiłem, ale ten użytkownik Froniusa już tak: https://youtu.be/-y2Nyxecajc

Proponuje jednak nie otwierac pokrywy elektroniki, bo majac pojecie o tym konserwatora powierzchni plaskich, mozemy zrobic sobie wiecej problemow niz korzysci.

Cytat z Marcin Kwapisz data 6 września 2022, 18:47

Z tym kompresorem to przesadzacie, sam czyszczę tak komputery i nic jeszcze nie uszkodziłem. A tak a propos czyszczenia falownika - tego jeszcze nie robiłem

Twoje wiatraki, komputery i falownik, twoja sprawa rób co chcesz... Może miałeś szczęście, etc... ale inni już mogą go nie mieć...

Ale rozumiem że jeśli ktoś skorzysta z twojej porady i uszkodzi sobie jakiś wiatrak przedmuchując/czyszcząc go powietrzem z kompresora to poniesiesz koszty wymiany na nowy wiatrak?

Nie wiem czy wiesz ale są wiatraki wolnoobrotowe, o dziwnych łożyskowaniach etc... i taki wiatrak jak potraktujesz zbyt silnym podmuchem np z kompresora możesz uszkodzić... Wszystko trzeba robić z głową...

Przed dmuchnięciem w wiatrak włożyć trytytkę by się nie kręcił podczas czyszczenia i można śmiało wydmuchać kurz.

Akurat czym zablokujemy nie ma znaczenia, ważne aby na czas "dmuchania" zablokować możliwość obracania się wiatraka.

Jak jest możliwość dobrego dostępu do wiatraka to w międzyczasie polecam użyć też pędzelka aby mechanicznie zrzucić brud który nie schodzi przy użyciu powietrza...

PreviousPage 3 of 3