Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Kod #453 - błąd napięcia AC

Page 1 of 3Next

Witam od tygodnia wyskakuje mi błąd 453 falownik wyłącza się i po chwili włącza proszę o pomoc

Falownik to FRONIUS SYMO 6.0-3-M

Dzień dobry,

Kod #453 jest związany z nową aktualizacją: fro30161.upd.
W przypadku gdy do falownika fazy *nie* są podpięte w odpowiedniej kolejności (L1,L2,L3) falownik zaczyna wyświetlać komunikat #453. Tak więc PROSIMY Państwa o nie przeprowadzanie aktualizacji co najmniej do 3.06.2019 (w tym dniu ma zostać wypuszczona łatka do aktualizacji). Jeżeli Państwo już przeprowadzili aktualizację i falownik wyświetla 453 proszę o wiadomość przez ten formularz z nazwą instalacji (o ile jest monitorowana)i numerem seryjnym falownika. Po otrzymaniu takiej informacji cofniemy aktualizację. W przypadku braku podłączenia do solar.web'a prześlemy Państwu plik aktualizacyjny mailem.

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia Technicznego

Produkujemy falowniki od 1992 roku!

Wielkie dzięki ja już cały Tauron postawiłem na nogi :)) elektrycy to się w drzwiach mijali 🙂 w poniedziałek będę wypaełniał

Witam

Kod błędu 453 co dokładnie oznacza?
Czy to wina po stronie instalacji?
Czy dystrybutora?

Witam pani Moniko, jest to błąd po stronie trochę instalatora a troszeczkę producenta.
Producent w aktualizacji dodał sprawdzanie kolejności faz, dlatego gdy fazy nie są w kolejności wyświetla błąd, zostanie to poprawione w następnej aktualizacji.

Witam,
Mija już 4.06, a aktualizacji nie widać.
Kiedy się pojawi?

Koledzy wystarczy prawidłowo ustawić fazy L1,L2,L3

Dzień dobry,

właśnie została wypuszczona najnowsza aktualizacja oprogramowania falowników Fronius, wersja fro30211.upd, która rozwiązuje problem błędu #453.

Serdecznie pozdrawiamy,
Dział Wsparcia Technicznego

Pomóż nam pomóc sobie!

Witam,

mimo najnowszego oprogramowania 3.14.1-10 występuje u mnie powyższy błąd (453) wiele razy dziennie co może być tego przyczyną?

Dzień dobry,

Panie Zbigniewie w  takim wypadku najlepiej skontaktować się z instalatorem, który wykonywał Panu instalację. Jeśli kroki przewidziane przez producenta nie doprowadzą do usunięcie błędu ostatecznym rozwiązaniem będzie wymiana wadliwego komponentu bądź falownika.

Pozdrawiam

Zbigniew Kluska has reacted to this post.
Zbigniew Kluska
Page 1 of 3Next