Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Kod #461 - błąd pamięci RAM / usterka zbiorcza

PreviousPage 3 of 3
Cytat z data 19 listopada 2020, 11:20

Szanowny Panie,

Jeżeli problem był jednorazowy i po resecie falownika ustał, to było to lokalne zakłócenie, natomiast jeżeli problem występuje proszę o kontakt z Działem Wsparcia Technicznego.

Pozdrawiam,

Sebastian Słabosz

Może tak...

Jak jest tylko na stronie solarweb w raportach to chyba trzeba go traktować jak wyżej napisał Sebastian Słabosz jako błąd jednorazowy inaczej historyczny... Jak falownik pracuje dalej bez problemów i nie zgłasza błędów to na razie sprawdzać czy nie powróci.

Grzegorz Kurĺowicz has reacted to this post.
Grzegorz Kurĺowicz
Cytat z Mariusz Majmurek data 13 września 2018, 06:51

Szanowny Panie Januszu

kod stanu 461 jak Pan wcześniej wspomniał to błąd Pamięci RAM.

Najczęstsza przyczyna tego zdarzenia jest stara wersja oprogramowania. Proszę wgrać nowe oprogramowanie.

A jak ktoś ma bieżąco aktualizuje oprogramowanie i dostanie komunikat o tym błędzie to co ma robić?

Właśnie dostałem taki komunikat

kod błędu 461

Mój falownik Symo 5.0-3-M a na 26 stycznia 2021 mam aktualizację Zainstalowane: fro31331.upd

Możesz spróbować wgrać ponownie to samo oprogramowanie używając wersji do aktualizacji po usb

UWAGA! najlepiej skorzystać z wyszukiwarki na stronie http://www.fronius.pl wpisując hasło "USB update"

Jak dalej po takowej aktualizacji błąd będzie się pojawiał to kontakt z instalatorem lub bezpośrednio z działem serwisowym Froniusa.

Pojawil mi się błąd 461 i zaznaczam że mam aktualne oprogramowanie. Komunikat mam na falowniku Symo 3.7-3-S. Jaka jest przyczyna tego błedu i jakie są konsekwencje.

Właściwie wszystko jest w tym temacie, warto go przeczytać i spróbować przytoczonych rozwiązań, jak powyższe sposoby nie pomogą a komunikat jest stale wyświetlany i pojawia się co chwilę to pozostaje tylko kontakt z działem suport Fronius.

Dzień dobry mam podobny problem z powyższym błędem, ale chciałbym dopytać o jeszcze jedną sprawę . Posiadam dwa falowniki , jeden Symo 5.0-3-M(jako mastesr) i drugi Symo 3.0-3-M (jako slave). Gdy wchodzę w komponenty na stronce froniusa, przy falowniku Symo 3.0-3-M zawsze jest wyświetlona zainstalowana wersja oprogramowania i dostępna aktualizacja, natomiast przy tym drugim nie ma  żadnego info o wersji i nigdy nie ma opcji aktualizacji ( dodatkowo co jakiś czas wyskakujący błąd pamięci ). W czym może tkwić problem , wolałbym go móc zaktualizować zdalnie i nie musieć szukać oprogramowania na usb.

Cytat z Marcin Rolla data 10 kwietnia 2024, 11:07

Tak dopytam ten drugi jest w opcji z kartą datamenger czy bez?

Akurat z szukaniem oprogramowania to nie jest jakiś problem, wchodzisz na główną stronę Fronius - LINK

Najnowsze wersje oprogramowania dla falowników SYMO/ECO/GALVO/PRIMO i co się zmieniło UWAGA!  najlepiej skorzystać z wyszukiwarki na stronie http://www.fronius.pl  wpisując hasło "USB update"

Tutaj masz bezpośredni LINK, wystarczy wybrać oprogramowanie i przekopiować plik na pendriva sformatowanego na fat32, najlepiej jakiś starszy mniejszy pendrive.

Dodane pliki:
  • ghdhdrh.jpg
Marcin Rolla has reacted to this post.
Marcin Rolla
Cytat z kar llo data 10 kwietnia 2024, 12:46
Cytat z Marcin Rolla data 10 kwietnia 2024, 11:07

Tak dopytam ten drugi jest w opcji z kartą datamenger czy bez?

Akurat z szukaniem oprogramowania to nie jest jakiś problem, wchodzisz na główną stronę Fronius - LINK

Najnowsze wersje oprogramowania dla falowników SYMO/ECO/GALVO/PRIMO i co się zmieniło UWAGA!  najlepiej skorzystać z wyszukiwarki na stronie http://www.fronius.pl  wpisując hasło "USB update"

Tutaj masz bezpośredni LINK, wystarczy wybrać oprogramowanie i przekopiować plik na pendriva sformatowanego na fat32, najlepiej jakiś starszy mniejszy pendrive.

Tak jest z opcją. Zaktualizowałem dziada z pendriva , na początku wyskoczył mi błąd 738 ale przeformatowałem nośnik na fat32 i poszło. Dalej natomiast nie wyświetla mi na stronce przy falowniku wersji .

A pokazuje na głównej stronie solarweb moc generowaną przez drugi falonik, można sprawdzić historię jego producji?

Raczej powinna być pozycja do aktualizacji, a była wcześniej? Może coś nie-pykło podczas konfiguracji/rejestracji falowników/drugiego.

Możesz też napisać email opisując sprawę, ktoś z suportu sprawdzi twoją instalację:

pv-support-poland@fronius.com

PreviousPage 3 of 3