Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Konfiguracja krajowa

PreviousPage 2 of 4Next
Cytat z karllo data 14 lipca 2021, 10:14

Wciskasz pięć razy przycisk powrotu (drugi od prawej) pod wyświetlaczem, ukazują się na wyświetlaczu same zera i przyciskami góra/dół wybierasz odpowiedni kod (73887) za każdym razem wciskając przycisk enter (pierwszy po prawej) i na końcu jeszcze raz enter, ukazuje się lista norm z której wybierasz odpowiednią, dla naszego kraju PL i zatwierdzasz wybór, falownik się zresetuje.

Jest jakiś publiczny dokument, który to szczegółowo opisuje?

Na szybko znalazłem procedurę dla innych kodów ale procedura podobna dla kodu zmiany normy... (poniższy skrin z dokumentu froniusa: 42,0410,2029 strona 103)

Dodatkowo jak wpiszesz w google:

youtube fronius zmiana normy

Temat też już kilka razy poruszany na forum...

Dodane pliki:
  • qwertyuiop.jpg

Witam. Chciał bym sie dowiedzieć czy przy zmianie z normy Pl na International tracimy gwarancje falownika czy nie?

  1. Witam. Chciał bym sie dowiedzieć czy przy zmianie z normy Pl na International tracimy gwarancje falownika czy nie?

Witam. Czy przy zmianie normy z Pl na International tracimy gwarancje falownika?

Nie.

Dzień dobry,

Posiadam falownik fronius 3.0.3-s.

Zauważyłem że dla normy international 50, falownik dużo szybciej przejmuje moc podczas uruchomienia (100W..600W..2000W)[załączenie do testów AC].Natomiast przy konfiguracji dla polskiej normy moc z paneli podczas uruchomienia rośnie bardzo powoli (20W..30W...60W......), z czego to może wynikać i czy w pochmurne dni nie będę stratny w razie nagłych zmian pogody(chmury)?

Pozdrawiam Tomasz

Wszystko pięknie ładnie ale jeśli mieszkasz w Polsce to wedle tzw prawa masz mieć ustawioną adekwatną normę - PL. Każda inna naraża cię na możliwe konsekwencję ze strony ZE jeśli takową stwierdzą u ciebie.

Jeśli chcesz poeksperymentować to możesz sprawdzić co będzie działo się w takie dni, jak stwierdzisz takowe rozbieżności to możesz to zgłosić to może ktoś z serwisu Fronius się tym zainteresuje i poprawi tak aby było lepiej.

A dlaczego mam mieć PL norme? Jest ona bardzo nie korzystna. Przy normie international falownik przestał się wyłanczać oraz zaczął produkować na 100% mozliwości. To tak jak bys kupił Porache i mógł jezdzić tylko 50km/h. Moim zdaniem, Polska norma jest okrojona przez zly stan sieci w Polsce. Dlaczego my mamy za to być poszkodowani?  Rząd chciał zebyśmy byli ekologiczni ale jak juz jestesmy to zamiast korzystać to wprowadzają ograniczenia żeby przypadkiem nie musieli sieci remontowac.

A czy w Polsce ograniczenia prędkości są zależne od marki samochodu czy są dla wszystkich? Jadąc Porsche ograniczenie prędkości do 50km/h w terenie zabudowanym Cię dotyczy czy nie?

Tak samo jest z napięciem sieci, w Polsce dopuszczone jest max 253V i przed jego przekroczeniem chroni ustawiona norma PL w falowniku.

Nie jest okrojona przez zły stan sieci tylko tym, że urządzenia są produkowane na napięcie 230V, więc 253V to i tak, aż nad to.

Ustawienie International i stwierdzenie, że jest super to tak samo, jakby powiedzeić, że jechałem samochodem powyżej ograniczeń lub pod wpływem i mnie policja nie złapała, więc można.

PreviousPage 2 of 4Next