Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Licznik energii zuzytej z interfejsem S0

PreviousPage 3 of 16Next

Dzięki

a i uwaga dla tych co będą instalować - domyślna wartość impulsów to 10000 i trzeba zmienić na 1000 bo będzie zaniżony odczyt.

Witam

Czy podczas instalacji licznika na wejściu zasilania do domu ważna jest jego że tak powiem polaryzacja?

Liczniki elektroniczne mają określone które styki są wejściowe (normalnie podłącza się przyjście z sieci) i styki wyjściowe (gdzie podłączone są odbiorniki).

Czy dla Froniusa musi to być tak samo podłączone czy jednak należy odwrócić przyjście z wyjściem tak by monitoring bieżącego zużycia działał prawidłowo?

Jaki zastosować licznik ale z wyjściem 10 000 imp/kWh ?

Sa jakieś w rozsądnych cenach ?

Cytat z Emil Mania data 2 lutego 2019, 22:06

Witam

Czy podczas instalacji licznika na wejściu zasilania do domu ważna jest jego że tak powiem polaryzacja?

Liczniki elektroniczne mają określone które styki są wejściowe (normalnie podłącza się przyjście z sieci) i styki wyjściowe (gdzie podłączone są odbiorniki).

Czy dla Froniusa musi to być tak samo podłączone czy jednak należy odwrócić przyjście z wyjściem tak by monitoring bieżącego zużycia działał prawidłowo?

Chyba coś się zapędziłeś... podłączasz licznik normalnie - resztę robi oprogramowanie.

Witam

Już zrozumiałem i doczytałem ideę działania. Będę musiał inaczej wpiąć się z falownikiem i licznikiem.

Tak jak już wcześniej ktoś napisał zwykły licznik nie rozróżnia w którą stronę płynie prąd i S0 cały czas generuje impulsy i stąd mogłem mieć przekłamania.

Jedyna słuszne podłączenie to równoległe przyjście z energetyki i falownika a dopiero potem licznik na wyjściu do urządzeń odbiorczych.

Gdybym falownik podłączył w garażu (środek instalacji) a licznik na przyjściu solarweb nie wiedziałby czy prąd przez licznik wejściowy wpływa czy wypływa, a tak tego problemu nie ma.

Wsparcie Techniczne Fronius Polska has reacted to this post.
Wsparcie Techniczne Fronius Polska

Szanowny Panie Emilu,

dziękujemy za wpis i wyjaśnienie.

Ponieważ jesteśmy wzrokowcami, jako uzupełnienie dołączamy ten prosty schemat.

Serdecznie pozdrawiamy,
Dział Wsparcia Technicznego

Dodane pliki:
  • Licznik_S0_monitorowanie.png
Pomóż nam pomóc sobie!

Dokładnie taki schemat miałem na myśli.

Po dokładnej analizie możliwości przyłączenia okazało się, że będę miał problem z podłączeniem falownika równolegle z przyjściem sieci energetycznej.

Stąd moje kolejne pytanie czy jeżeli falownik będzie przyłączony "w środku" domowej instalacji a na przyjściu sieci energetycznej założony licznik Fromius Smart Meter zamiast zwykłego z wyjściem S0 to wskazania będą poprawne? Na moją logikę wydaje mi się że tak, ponieważ to licznik dwukierunkowy?

Pozdrawiam

Tak, tylko pamiętajmy że licznik musi być połączony z falownikiem.

Tak, wiem jak i to że w tym drugim przypadku będę musiał poprowadzić 3 żyły (Rx, Tx, GND) a nie jak w S0 2.

 

Póki co dziękuję za pomoc. Jak wszystko ruszy pochwalę się na forum.

PreviousPage 3 of 16Next