Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Modemy do transmisji RS-485 (Modbus RTU)

PreviousPage 2 of 4Next

Śmiga 😉

Tak dodam, że oba modemy dokładnie na takie same ustawienia (włącznie z adresem).

dzięki za pomoc

Adam Korzybski has reacted to this post.
Adam Korzybski

witam zakupiłem modemy ebyte skonfigurowałem jak jak pisał pan adam i nie działa mi znaczy jeden przy falowniku miga tx a drugi modem nic brak reakcji nawet jak miałem je koło siebie moze mi ktoś pomuc  zależy mi mam już zamontowany smart meter wygląda jak by sie na wzajem nie widziały pozdrawiam przemek mejl  mojea3@o2.pl

Moje modemy jak leżą na biurku to ładnie wymieniają się danymi dostarczanymi z terminali. Jak podłącze je do falownika i licznika to dioda TX od tego przy falowniku co jakiś czas mruga, dioda RX i następnie TX przy liczniku również zamrugają, ale już dioda RX od tego przy falowniku nie mruga.Wygląda jakby nie odbierał danych, więc nie ma co przekazać do DM.

Walczę z tym już trochę. Obecnie połączone mam prowizorycznie skrętką , ale docelowo chcę, aby było bezprzewodowo.

 

 

506747788 ,zadzwoń do mnie pokieruje Cię co i jak

Opisz później co było problemem.

Witam, czy to rozwiazanie dziala tylko z oryginalnym smart meterem czy rowniez na tanszych zamiennikach?

Bawię się trochę więcej niż trochę siecią i uważam że każde połączenie bezprzewodowe jakie by nie było począwszy od Mikrotik a skończywszy na Ubiquiti jest zawodne i nie przeskoczy lan-u . Nigdy bym nie zaufał tym bardziej chińskim produktom

Witam

Obecnie mam w kilkunastu instalacjach zastosowane bezprzewodowe połączenie licznika FSM z falowników i dzieła to bez problemu. W kilku przypadkach zastosowane są liczniki dodatkowe i też to działa bezproblemu.

Z powarzaniem

Andrzej Długosz Eko-Anwa

503005359

oze@eko-anwa.pl

Dodane pliki:
  • 20210213_105815.jpg
  • 20210213_112946.jpg
  • 20210213_113058.jpg
  • 20210213_115105.jpg
  • 20210213_115115.jpg
Maciej Ogrodnik has reacted to this post.
Maciej Ogrodnik

Spoko info a możesz podać więcej szczegółów? Jaki to moduł do transmisji? Pod jeden moduł podłączysz jeden licznik czy np do 4szt Smar Meterów, co znaczy liczniki dodatkowe?

Andrzej Długosz has reacted to this post.
Andrzej Długosz

Dołączam się do prośby karllo. Dodatkowo czy można prosić o cenę takiego zestawu to transmisji danych pomiędzy FSM a falownikiem.

PreviousPage 2 of 4Next