Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Off grid bez akumulatorów Fronius hybrydowy OHM pilot

PreviousPage 2 of 2

To jest mój plan. Ponieważ chciałbym skorzystać z przelicznika 0.8, umowę z PGE musiałbym podpisać na 10kW, ale moc w solarach 13kW, stąd te komplikacje.

No to tym bardziej kilka paneli na krótko do grzałki, a jak będzie kiedyś trzeba to je przypiąć do falownika.

Albo opcja nr 2 i do 10kw falownika podpiąć te 13 KW. Nie będzie to aż tak duża strata, bo mimo wszystko niezbyt często jest 100% uzysku. Za chwilę będziesz miał dostępny 10kw fronius gen24, który obsłuży spokojnie zasilanie awaryjne, opcjonalnie akumulator, dwa stringi paneli i tego ohmpilot. A jak się kiedyś dorobisz akumulatora to nawet sobie odbijesz te 3kw, bo nadwyżka pójdzie w akumulator a tylko 10kw na sieć.

To są rozwiązania na dedykowanych sterownikach do grzania CWU bez podpięcia do sieci on-grid. Tu masz co nieco o tym opisane, resztę doszukasz.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3589186.html

Ja nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań bo są dwa razy droższe niż klasyczne solary cieczowe, a nie mają zalet instalacji on-grid czuli możliwości magazynowania w sieci energetycznej.

PreviousPage 2 of 2