Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Parametry pracy MPPT - wyciąganie wyników

PreviousPage 6 of 6

Tu jest temat o ciekawym urzadzeniu.

https://www.letscontrolit.com/forum/viewtopic.php?f=5&p=56447#p56447

Moze ktos , cos bo widze ze na ta aplikacje to sie nie doczekamy wogole 🙁

Może Pan podzielić się skryptem tu na forum ?

Cytat z Łukasz Kaczmarczyk data 29 grudnia 2021, 07:36

Może Pan podzielić się skryptem tu na forum ?

Ale ja nie mam zadnego skryptu. Rozwinal sie temat w zwiazku z modbus po wifi do froniusa wiec zaczalem szukac i znalazlem to urzadzenie. Wrzucilem to na forum z nadzieja ze ktos kto jest w temacie bc moze do czegos to wykorzysta.

Prośba była do Adam Korzybski. Coś nie zadziałało z cytowaniem.

Łukasz,
to mój skrypt w LUA do HC2. Mam 2 inwertery: 192.168.1.52 z jednym stringem i 192.168.1.53 z dwoma stringami. Dane stringów zapisuję do SQL na 192.168.1.13. Skryptem odczytuję aktualną moc stringu i jego produkcję dzienną.

Jak rozszyfrujesz skrypt, jest tam trochę bałaganu, możesz wstawiać różne adresy Modbus i otrzymywać inne dane.

Dodane pliki:

Próbuje w Home Assitant wyciągnąć dane o napięciu u natężeniu z 2 łańcucha. Z tego co tu czytam rozumiem że bez MODBUSa się to nie uda?

Jeśli pobierasz dane po API to się nie uda.
Nie używałem HA, ale zapewne można napisać/znaleźć integrację po Modbusie. Python ma bibliotekę do obsługi Modbus.

 

HA ma wbudowaną obsługę Modbus - znalazłem jakieś opisy na zagranicznych forach ale niestety jakoś nie chce to działać. Ma ktoś z tym doświadczenie?

Panie Jacku jak idą prace nad programem ?

Troche czasu już mineło

PreviousPage 6 of 6