Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

punkt Wifi niedostępny

Page 1 of 4Next

Jaka może być przyczyna takiego komunikatu.

Chcąc uruchomić punk dotępowy WIFI jest komunikat (Punkt wifi niedostępny)

nie ma opcji uruchom czy zatrzymaj.

 

Proszę o poradę

Najprawdopodobniej nie ma terminatora. Pod plastikowa zaślepką gdzie jest antena wifi, po lewej sa 2 gniazda rj45, kawalkiem kabla prostego nie skrosowanego mozna je połączyć i powinno zadziałać.

Lesław Dobrzyński and Dominik Wierzbanowski have reacted to this post.
Lesław DobrzyńskiDominik Wierzbanowski

Są na miejscu.

Wszystko działało ok. Problem pojawił się gdy podłączyłem zewnętrzna antenę.

Ale jak wkręcę ponownie oryginał to problem dalej jest.

Diody datamenagera po prawej nie świecą.

Może jakiś jeszcze pomysł zanim pojadę tam ponownie.

Witam

Potwierdzam, że problem może być po stronie terminatorów. Najpierw sprawdź same terminatory czy dobrze siedzą na miejscu, następnie sprawdź stan przełącznika Master Slave i diody na karcie datamanagera następnie interpretujemy wyniki i szukamy przyczyny usterki.

Skoro diody obok datamanagera nie świecą to jest brak zasilania karty. Przestaw na Master i popraw terminatory.

Pozdrawiam

Andrzej Długosz Eko-Anwa

503005359

Lesław Dobrzyński, Andrzej Konieczny and Sebastian Zagilski have reacted to this post.
Lesław DobrzyńskiAndrzej KoniecznySebastian Zagilski
Cytat z Lesław Dobrzyński data 10 marca 2020, 18:31

Są na miejscu.

Wszystko działało ok. Problem pojawił się gdy podłączyłem zewnętrzna antenę.

Witam.

Jeżeli nie świecą się żadne diody, to DM nie ma zasilania. Prawdopodobnie przy wymianie anteny wysunął się z gniazda. Trzeba zdjąć pokrywę i poprawnie go zamontować.

Żeby wyeliminować terminatory sprawdź status DATCOM - jeżeli status będzie OK to nie ich wina.

Istnieje też możliwość, że został uszkodzony DM lub karta RECERBO.

Pozdrawiam

Sprawa załatwiona. Dzięki Andrzej. Okazało się że był przełączone na SLAVE. musiałem paluchem przełączyć jak wkręcałem zewnętzną antenę.

Dzięki za pomoc

Witam

Drobne i przypadkowe błędy zawsze spędzają sen z oczu. Ważne aby uczyć się na błędach i ich unikać.

Pozdrawiam

Andrzej Długosz Eko-Anwa

503005359

PS.

Proszę o łapkę w górę

Lesław Dobrzyński, Ewa Faściszewska and 4 other users have reacted to this post.
Lesław DobrzyńskiEwa FaściszewskaBoguslawa ChodorskaAdam KostrzewaDominik WierzbanowskiSebastian Zagilski

Witam mam podobny problem z połączeniem , zaznaczam nic nie robiłem przy falowniku a komunikat ten sam  punkt dostępu wifi (niedostępny)

 

Cytat z Grzegorz Mańka data 27 czerwca 2021, 12:34

Witam mam podobny problem z połączeniem , zaznaczam nic nie robiłem przy falowniku a komunikat ten sam  punkt dostępu wifi (niedostępny)

 

A sprawdziłeś to co pisaliśmy wyżej?

Terminatory w gniazdach i przełącznik master slave ?

 

Czekam na serwisanta falownik na gwarancji

 

Page 1 of 4Next