Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

punkt Wifi niedostępny

PreviousPage 2 of 4Next

Panowie mam mały problem

Po wymianie routera na nowy nie mogę odpalić Punktu dostępu (punkt dostępu niedostępny) do tego nie widzę samego falownika tak jak na zdjeciu cały czas offline.

Do falownika nikt się nie dotykał.

Status Datcom: Error

Jak rozwiązać ten problem ?

Dodane pliki:
  • falownik-off.jpg

A czy na pewno prawidłowo skonfigurowałeś nowy ruter? Czy tworzyłeś identyczną sieć wifi (nazwa i hasło)? Do przeglądu ponownie wszystkie ustawienia i porty może coś jest po blokowane... Jak miałeś przydzielanie ip w starym ruterze a jak w nowym...

Jeżeli nie daje się uruchomić w falowniku punkt dostępowy to możliwe że trzeba go najpierw spróbować przywrócić do ustawień fabrycznych i ponownie skonfigurować podstawowe ustawienia, były podobne zapytania na forum, nie pamiętam co tam było, trzeba poszukać może ktoś jakoś to rozwiązał...

Witam

Tak router skonfigurowany prawidłowo sieć wifi z nazwą jak dawnej.

Falownik w trybie konfiguracji powinien sam generować swoją sieć wifi z tego co pamiętam (Fronius 254.....) teraz tego nie mam jako że punkt niedostępny.

Co mnie niepokoi to stan diody Datcom pali się na czerwono wyłączenie na pół godziny falownika nic nie daje. Przełącznik jest na Master ale tutaj nic nigdy nikt nie dotykał do wczoraj chodziło ok.

Mogę jedynie zrobić jeszcze restart samego fakownika.

Obawiam się że to może być jakaś poważniejsza usterka ?

A czy wraz z nowym routerem nie przeszedłeś z sieci 2.4 na 5 GHz ?

Z prostych sposobów, można jeszcze spróbować połączyć Datamanagera z routerem kablem ethernetowym. Na routerze sprawdzamy jaki adres IP został przydzielony i próbujemy połączyć się przeglądarką.

Wszystko jest generalnie tak jak było pozostałem na 2.4Ghz

Dziś połączyłem falownik kablem ethernet i niestety nadal to samo 🙁 dioda pali na czerwono status Datcom - Error

Kończą mi się powoli pomysły i coś czuje że będzie reklamacja ... co mi pozostało to chyba te terminatorki dać tam krótki kabel skrętki.

Dodane pliki:
  • falownik-2.png
  • falownik-1.png

@zuchnet1gmail-com ale na zdjęciu masz datamanager połączony i nawet jest ip. To wg mnie nie jest problem z dostępem do routera tylko coś między falownikiem a datamanagerem.

Żeby wyeliminować terminatory sprawdź status DATCOM - jeżeli status będzie OK to nie ich wina

Ty masz datcom - error - to może jednak te terminatory.

Adam Kostrzewa and Aleksandra Kloc have reacted to this post.
Adam KostrzewaAleksandra Kloc

Dziękuję za odpowiedzi.

Nie chce bardzo ingerować w falownik ale jak mogę sprawdzić terminatorki czy są ok ?

Cytat z Łukasz Olejnik data 17 lipca 2021, 06:26

Falownik w trybie konfiguracji powinien sam generować swoją sieć wifi z tego co pamiętam (Fronius 254.....) teraz tego nie mam jako że punkt niedostępny.

Co mnie niepokoi to stan diody Datcom pali się na czerwono wyłączenie na pół godziny falownika nic nie daje. Przełącznik jest na Master ale tutaj nic nigdy nikt nie dotykał do wczoraj chodziło ok.

Mogę jedynie zrobić jeszcze restart samego fakownika.

Obawiam się że to może być jakaś poważniejsza usterka ?

Chyba nie jest tak z tym samoczynny generowaniem... aby przeprowadzić konfigurację najpierw podchodzisz do falownika i w nim uruchamiasz punkt dostępowy wifi a wtedy łączysz się z nim poprzez komputer czy też telefon...

Jak masz jeszcze stary ruter to włącz go i sprawdź czy na nim będzie działało, możesz też porównać konfigurację obu ruterów, może być problem z przydzielaniem ip (dynamicznie, statycznie), jest kilka czynników do sprawdzenia...

 

Cytat z Łukasz Olejnik data 18 lipca 2021, 08:01

Nie chce bardzo ingerować w falownik ale jak mogę sprawdzić terminatorki czy są ok ?

Sprawdź może któryś nie jest dopchnięty i słabo styka... W tym przypadku mówimy o tzw wtyczkach rj45 specjalnie zarobionych wpiętych w dwa gniazda.

 

Ogólnie mało prawdopodobne aby przy zmianie rutera wifi uszkodziło się coś w falowniku tym bardziej jak nikt go w tym czasie nie dotykał...

Cały czas nie rozumiem dlaczego punkt dostępu jest niedostępny przeciez to nie ma wpływu na router.

Przy pierwszej konfiguracji falownik nie był podłączony z routerem i tryb wifi byl dostępny z poziomu falownika.

Wymiana routera chyba nie miała na to wpływu a tylko zbieg okoliczności.

 

Jutro reklamuje aczkolwiek nie spodziewałem się tego po tej marce.

PreviousPage 2 of 4Next