Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Uszkodzony Fronius Symo 6.0.3M

PreviousPage 3 of 3

raczej obstawiam ta różnicowe jak ktoś wyżej napisał bo do czasu wyłączenia falownik działał . wyłączyłem go koło 16 jak już parę wat produkował i zacząłem od rożnikowi później bezpieczniki, falownik przeznaczyłem raczej już na części. zakupiłem używkę z gwarancja już instalator uruchomił i działa (oczywiście wszystko sprawdzając) co do różnicowki to chyba zakupie jakiegoś legranda lub hagera, chyba ze cos panowie polecicie dobrego . oraz jakie ochronniki lepsze zakupić nic ETI T1+T2 ?

i jeszcze jedno pytanie jak usunąć ten zepsuty falownik z solar web? instalator przełożył kartę sieciowa ale aplikacja widzi oba falowniki

W solarweb, wejść w ustawienia a potem komponenty i zmienić stan tamtego falownika na niewidoczny.

A mam jeszcze jedno pytanie .:) bo ta płyta z symo 6 z wyglądu jest identyczna jak w symo 5 czy taki montaz płyty jest możliwy  i zadziała to  czy instalator może przeprowadzić taka wymianę czy tylko serwis? Żeby zachować gwarancję? Powiedzmy że mogę kupić sprawna niwa płytę.  Pytanie czysto teoretyczne . Bo płyta też kosztuje.

Szanowni Państwo,

W sytuacji o której rozmawiamy najlepiej jest wysłać falownik do Centrum Serwisowego w procesie naprawy (poprzez solar-sos).
Oczywiście jeśli w skutek dokładnej ekspertyzy okaże się, że falownik uszkodził się "gwarancyjnie" to ta naprawa będzie wykonana w ramach gwarancji.
Wymiana płyt samodzielnie pozbawia klienta dalszej gwarancji. Można natomiast skontaktować się z serwis partnerem (fronius.pl/fsp) który ma uprawnienia do wymiany części na miejscu u klienta.

Pozdrawiam.

Cytat z Jacek Gneza data 15 grudnia 2023, 11:07

Szanowni Państwo,

W sytuacji o której rozmawiamy najlepiej jest wysłać falownik do Centrum Serwisowego w procesie naprawy (poprzez solar-sos).
Oczywiście jeśli w skutek dokładnej ekspertyzy okaże się, że falownik uszkodził się "gwarancyjnie" to ta naprawa będzie wykonana w ramach gwarancji.
Wymiana płyt samodzielnie pozbawia klienta dalszej gwarancji. Można natomiast skontaktować się z serwis partnerem (fronius.pl/fsp) który ma uprawnienia do wymiany części na miejscu u klienta.

Pozdrawiam.

Na tej liście jest instalator(serwisant ) co Pan podal.

  • A mam jeszcze pytanie bo obecny falownik podczas produkcji jak dziś wydaje dźwięk ze środka cos ala brzęczenie. Nie jest to wentylator. Bo robiłem test wentylatorów i pomiędzy działaniem wentylatorów słychać z ten dźwięk brzęczenie czy coś takiego. Skwierczenie. Nie wiem jak to nazwać. Ale działa falownik

A poprzedni tego nie robił? Nie wrzuciłeś nagrania więc ciężko się odnieść ale obstawiam standard jak w innych, przetwarza energię i pewne elementy wydają różne dźwięki.

Falownik/datamenager zaktualizowany?

6 raczej nie wydawała dźwięków tego typu . Tak zaktualizowal instalator a montował go jak było pół metra śniegu na panelach więc nie wiem jak było przed aktualizacja.

PreviousPage 3 of 3