Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aktualizacja 3.18.7-1

PreviousPage 2 of 4Next

Tak chyba będzie jak pisze @Adam przy okazji udało mi się zalogować na webinterface Datamanager (konieczne było przekierowanie portu 80 na IP Datamanager) i tam również nie ma wzmianki o aktualizacji.

Tak więc czekamy 🙂

Dodane pliki:
  • obrazek.jpg

Jaka jest zależność że u jednych jest a u innych nie, to ciężko powiedzieć... możliwe że ktoś z adminów napisze o tym info...

U mnie jest możliwość aktualizacji do nowszej wersji ale nadal nie mogę sprawdzić listy zmian wedle tam podanego linku...więc raczej bym się wstrzymał i poczekał może coś jest nie tak na serwerach... tym bardziej że jest weekend...

http://www3.fronius.com/datalogger_web/dmc/updates/3.18.7-1/changelog.txtchangelog.txt

 

 

Przy update'ach, aby wykluczyć za duże obciążenie serwerów z poprawkami, udostępnia się je etapowo, np. w oparciu o adres ip.

Raczej wątpię aby Fronius robił ograniczenie po ip, prędzej po id datamenagera... ale tutaj raczej możemy sobie tylko pogdybać

@karllotesto2-pl masz błąd w linku :http://www3.fronius.com/datalogger_web/dmc/updates/3.18.7-1/changelog.txtchangelog.txt

a powinno być http://www3.fronius.com/datalogger_web/dmc/updates/3.18.7-1/changelog.txt

i wtedy pokazuje zawartość pliku changelog.txt ze zmianami. Co nie zmienia sytuacji, że widzę to przez przeglądarkę internetową (firefox) a nie widzę tego z menu solarweb.com ustawienia/komponenty. 🙁

I jeszcze jedno. Info o dostępności nowej wersji jest dostępne pod adresem https://www.fronius.com/pl-pl/poland

pliki do pobrania, tu wpisać np. datamanager, zaznaczyć "pliki do pobrania" i mamy gotowy: zarówno plik zip do wgrania, jak i changelog.txt w najnowszej wersji, czyli 3.18-7.1. Co nie zmienia sytuacji, że dalej nie widać tego z solarweb.com.

 

Dodane pliki:
  • Przechwytywanie-forum2.PNG
Adam Bogumił has reacted to this post.
Adam Bogumił

To nie ja udostępniam błędny link tylko taki jest dostępny u mnie na solarweb w zakładce ustawienia/komponenty...

 

I jeszcze jedno. Info o dostępności nowej wersji jest dostępne pod adresem https://www.fronius.com/pl-pl/poland

pliki do pobrania, tu wpisać np. datamanager, zaznaczyć "pliki do pobrania" i mamy gotowy: zarówno plik zip do wgrania, jak i changelog.txt w najnowszej wersji,

Na tamtej stronie nie podają info o wprowadzeniu nowej wersji softu / aktualizacji... a co najwyżej robiąc konkretne kliknięcia możemy dotrzeć do pliku ostatniej dostępnej wersji softu pod usb.

No mija poniedziałek - kolejny dzień roboczy a u mnie dalej w ustawienia/komponenty nie widać tej wersji 3-18.

@karllotesto2-pl

Na tamtej stronie nie podają info o wprowadzeniu nowej wersji softu / aktualizacji... a co najwyżej robiąc konkretne kliknięcia możemy dotrzeć do pliku ostatniej dostępnej wersji softu pod usb.

Nie no jest też changelog, w którym masz informacje o zmianach w wersji. Typ dokumentu może mylić bo jest "oprogramowanie sprzętowe" ale to pdf i tam są zmiany w wersji.

 

W pierwszej kolejności musimy chyba mieć możliwość  aktualizacji do wersji V3.18.6-1 aby później można było zrobić update fixu 3.18.7.1 bo to jest ewidentnie poprawka dla wersji 3.18.6-1.

Skoro u innych pojawiła się aktualizacja do wersji 3.18.7-1 to musieli już mieć na pokładzie wersje 3.18.6-1

 

Może wersja 3.18.6-1 wyleciała z serwera i nowego fixa dostali tylko ci którzy zrobili wcześniej update do wersji 3.18.6-1

 

U mnie po aktualicji do 3.16.7-1 nie widzę nic nowego i na 100% raczej wersji 3.18.7-1 nie zobaczę.

Adam Kostrzewa and Adam Bogumił have reacted to this post.
Adam KostrzewaAdam Bogumił

Za bardzo się nakręcacie spokojnie, wedle powyższego info aktualizacja nie wprowadza jakiejś krytycznej poprawki gdzie by naprawiała blokowanie działania falownika... Spokojnie...

Skoro u innych pojawiła się aktualizacja do wersji 3.18.7-1 to musieli już mieć na pokładzie wersje 3.18.6-1

 

U mnie po aktualicji do 3.16.7-1 nie widzę nic nowego i na 100% raczej wersji 3.18.7-1 nie zobaczę.

Nie... kwestia że nie znamy zależności na jakiej jest to udostępniane... U mnie mam identyczną wersję jak ty ale u mnie jest możliwość aktualizacji. Ja sobie poczekam, nie ma pośpiechu... Proponuję na luzie do tego podejść, za jakiś czas znowu jakąś aktualizację wypuszczą...

Panowie dla mnie aktualizacje są najmniej ważne  🙂 🙂

Nie po to zakładałem instalacje aby co chwila sprawdzać czy są tam jakieś aktualizację 🙂

Tak po prawdzie 99% użytkowników instalacji nawet nie wie że coś takiego istnieje i do czego to potrzebne ważne aby produkowało prąd.

No ja należę do tych co chce sam skonfigurować sieć czy to instalacja PV czy ogrzewanie czy automatyka domowa.

Wiem że może mi się to w przyszłości przydać i nie muszę kogoś prosić o sprawy które można we własnym zakresie samemu ogarnąć.

Inwerter robi robotę a czy ma aktualizację dla Datamanager to rzecz która jest najmniej ważna.

W razie problemu z aktualizacją przez Solarweb można też ściągnąć sobie aktualizację na komputer i zaktualizować Datamanagera przez LAN (jest taka opcja w interfejsie webowym Datamanagera i nawet działa).

PreviousPage 2 of 4Next