Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

punkt Wifi niedostępny

PreviousPage 3 of 4Next

Jest też opcja że karta datamenagera lekko się poluzowała w gnieździe i straciła kontakt na stykach... (temat był już poruszany na forum), możliwe że trzeba ją wyjąć i ponownie włożyć, możliwe że coś jeszcze się poluzowało i trzeba falownik otworzyć i posprawdzać, ale to już raczej ktoś z uprawnieniami FSP...

Ale zanim zrobisz reklamację zrób jeszcze przywrócenie do ustawień fabrycznych jak masz takową możliwość... możesz kliknąć w zakładkę  Informację systemowe po prawej stronie?

Wymiana rutera mogła mieć a i może nie... ciężko powiedzieć, jest sporo możliwych czynników które mogą mieć na to wpływ...

Tak dopytam jeszcze...

  • - próbując w falowniku uruchomić punkt dostępowy wifi na jego wyświetlaczu otrzymujesz informację: punkt dostępu niedostępny
  • - wedle dodanego drugiego zdjęcia w poście powyżej logujesz się do datamengera, więc jakiś dostęp do niego jest...
  • - w którym miejscu wyświetla ci: Status Datcom: Error na wyświetlaczu falownika czy gdzieś na stornie solarweb lub na stronach datamenager logując się do niego po ip

 

Dodatkowo po wszystkim opisz sytuację co było i co zostało zrobione tak na pamiątkę dla innych u których wystąpią podobne problemy...

@karllo

Bazuje na tym poście

https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/datcom-error-brak-mozliwosci-polaczenia-sie-z-datamanagerem/?part=1

Ta dioda ewidentnie mówi mi że, tutaj cytuje

"świeci czerwonym światłem: w przypadku przerwania połączenia w obrębie sieci „Fronius Solar Net” (DATCOM) "

Falownik bez problemu łączy sie z routerem przez wifi jak i LAN.

Mogę jedynie zrobić ustawienia fabryczne falownika ale czy to coś da ?

Na wyświetlaczu falownika gdy wejdę w punkt dostępu mam "Niedostepny".

Status Datcom - Error

Bez problemu loguje się na falownik i tam status połączenia z witryna Solar.net mam niepołączony.

Przypomnę że przy pierwszej konfiguracji falownika nie było połączenia z routerem. W pierwszej kolejności trzeba było wywołać punkt dostępu aby falownik połączyć z siecią domową.

Moim zdaniem Datcom nie jest w stanie połączyć się z witryna Fronius Solar.net i tutaj upatruje problem.

Trzeci dzień staram się zdobyć informacje na ten temat dlaczego tak sie dzieje. Wymiana routera to jak dla mnie zbieg okoliczności.

Na YouTube można obejrzeć film co robić w przypadku wymiany routera czy zmiany dostawcy internetu.

Polaczylem nawet skrętka terminatory i bez efektu.

Jestem w stanie zrozumieć burza coś się uszkodziło ale takiego przypadku nie ogarniam.

Pachnie mi ty Chinką  jutro zgłaszam reklamację do instalatora niech działa bo przyznam szczerze przy wyborze inwertera kirowalem się niezawodnością.

Jak sprawa się zakonczy dam znać ale na ta chwilę jestem rozczarowany.

Spoiler

No cóż... pewnie rozwiązaniem będzie...

Cytat z Mariusz Majmurek data 30 grudnia 2019, 15:23

Jako instalator bez uprawnień FSP może Pan wymienić falownik oraz kartę Datamanager. Resztę podzespołów wymienić może jedynie FSP. W tym przypadku najlepiej byłoby aby przyjechał do Pana FSP już przygotowany np w kartę DM i sprawdził czy to nie ona jest przyczyna usterki. Jeżeli błąd dalej będzie się pojawiał to mamy głównego winowajcę kartę RECERBO. FSP tworzy zgłoszenie serwisowe a my przesyłamy komponent do wymiany.

Pozdrawiam
TSN

 

Witam

Dziś została wymieniona karta Datemanager rozumiem że muszę teraz dokonać ponownie procedurę rekonfigurcji sieci poprzez punkt dostępu Friniusa ?

 

Edit: Niestety dioda pali się nadal na czerwono

Pozwalam sobie podpiąć się pod temat.

U mnie datamanager przestał działać koło lipca (tak, wiem - dopiero teraz się tym zainteresowałem).

Stało się to bez żadnej ingerencji (zmiana routera, przepinanie czegoś). Obecnie Status punktu WiFi: niedostępny

Kod Datamenagera: 0x6e

Próbowałem wypinać kabel lan, przełączać master / slave, reset zasilania - nic nie pomaga.

Status ledów: tylko led "zasilanie" świeci na zielono - reszta świeci na czerwono.

 

Jakieś pomysły? Jak w ogóle mogę zgłosić usterkę? Tylko przez instalatora czy jest jakaś inforlinia? Wi widzę, że jest system "SOS" ale chyba tylko dla instalatorów 🙁

 

Z góry dziękuje za wszelka pomoc.

Cytat z Leszek Maziarz data 4 października 2021, 17:13

U mnie datamanager przestał działać koło lipca (tak, wiem - dopiero teraz się tym zainteresowałem).

Stało się to bez żadnej ingerencji (zmiana routera, przepinanie czegoś). Obecnie Status punktu WiFi: niedostępny

Jakieś pomysły?

Spróbuj zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja.

Jak w ogóle mogę zgłosić usterkę? Tylko przez instalatora czy jest jakaś inforlinia? Wi widzę, że jest system "SOS" ale chyba tylko dla instalatorów 🙁

Ogólnie to prawidłowa droga to najpierw kontakt z instalatorem...

Jak ta droga jest niemożliwa to możesz próbować dzwonić na infolinię

Fronius Polska Sp. Z o. o.
ul. Gustawa Eiffel`a 8
44-109 Gliwice
Telefon: +48 32 621 07 00
Faks: +48 32 621 07 01
Sales.poland@fronius.com
http://www.fronius.pl/

Możesz też pisać na email suportu: pv-support-poland@fronius.com

Witam.

Też jestem w podobnej sytuacji. Mam wymieniony falownik na nowy, bo stary szwankował. Datalogger oczywiście przełożony ze starego falownika bo nowy falownik był niekompletny. Robotę robił instalator, zworka jest na master. Czy czegoś tu czasem nie brakuje?

Dodane pliki:
  • IMG_20230608_1408111.jpg
Cytat z Marcin -- data 8 czerwca 2023, 14:26
Czy czegoś tu czasem nie brakuje?

 

Tak, brak tzw: terminator datcom - LINK

Instalator powinien je przełożyć z poprzedniego falownika.

Chyba o tym zapomniał. Czyli na upartego moge zapiąć tam klasyczny kabelek od neta.

 

Mógł zapomnieć... zadzwoń do niego i niech ci je podrzuci, wyśle czy coś a do tego czasu możesz zamontować jakiś krótki kabel eth...

PreviousPage 3 of 4Next