Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Wymiana falowanika na większy?

PreviousPage 2 of 4Next

Dzień dobry

Chcę zwiększyć moc mikroelektrowni PV. Do sprzedania lub zamiany na większy mam używany przez pół roku Inwerter Fronius Symo 5.0-3-M 5kW 3 fazy WIFI. Mam oryginalny karton, dokumenty gwarancja. Możliwa zamiana do 7 lub 8 kW tej firmy. W razie zainteresowania proszę o kontakt.

Jak podłącze drugą instalację z drugim  falownikiem do już istniejącej z Fronius Symo 5.0-3-M 5kW 3 fazy WIFI to jaka jest możliwość wspólnego zarządzania przez solarweb?

Bez problemu doda się 2 urządzenie do istniejącej instalacji i 2 falowniki beda widoczne.

Za jaką cenę chciał Pan sprzedać falownik

 

5000 zł

Cytat z Jan Florek data 5 stycznia 2020, 18:46

Jak podłącze drugą instalację z drugim  falownikiem do już istniejącej z Fronius Symo 5.0-3-M 5kW 3 fazy WIFI to jaka jest możliwość wspólnego zarządzania przez solarweb?

Można kupić nawet wersję light (bez karty data manager) oba falowniki połączyć skrętką i też będą oba monitorowane w solar web a będzie taniej.

Szanowny Panie Mateuszu,

 

Jak wygląda sprawa gwarancji po takim zabiegu?

Gwarancja jest na sprzęt nie na użytkownika. W przypadku wymiany stary falownik dalej posiada swoją gwarancję.

Jak poprawnie to zdefiniować w aplikacji solarweb?

Należy skonfigurować nową kartę datmanager i podczas konfiguracji wybrać opcję dodać nowe źródło danych. Logujemy się na konto klienta (jeden z kroków konfiguracji karty) i wybieramy instalację gdzie ma być dodana karta.

Rozumiem, że przy demontażu istniejącego falownika wyjmuje kartę dataloggera i wpinam do nowego.

Można zrobić tak jak Pan pisze lub też zostawić stary datamanager (przeprowadzić restart do ustawień fabrycznych i skonfigurować go na nowo).

 

Pozdrawiam

TSN

Panie Mariuszu,

ale jak rozumiem falownik posiada swoją gwarancję wybraną przez wcześniejszego użytkownika nie da się jej zmienić na inną wersję gwarancji np z 7 letniej na 5 letnią?

"Gwarancja jest na sprzęt nie na użytkownika. W przypadku wymiany stary falownik dalej posiada swoją gwarancję."

Witam Panie Piotrze

Dokładnie jeżeli pierwszy właściciel wybrał dnia 1.01.2020 gwarancję 5 letnią i sprzedał falownik  dnia 1.01.2022. To następnemu właścicielowi zostaje 3 lata i brak możliwości zmiany i dokupienia gwarancji.

 

pozdrawiam
TSN

witam . mam falownik 2 miesiące symo 6.0-3-m i okazało się że jest ciuta za mały jak by był Pan zainteresowany to proszę o kontakt 693531343

PreviousPage 2 of 4Next