Solar Energy Blog
0

I Konferencja dla Projektantów #ProjektowaniELEKTRYCZNE (9.06.2022)

Uwaga! ZAPISY NA KONFERENCJĘ ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE.

Poniżej przedstawiamy szczegółową agendę wydarzenia.

Zapraszamy na nasze wyjątkowe wydarzenie, jakim jest I EDYCJA KONFERENCJI DLA PROJEKTANTÓW #ProjektowaniELEKTRYCZNE.
W tym roku odbywa się ona w hotelu DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre (link) w Warszawie w dniu 9.06.2022r (czwartek).
Koszt udziału 1 osoby w Konferencji to 250,- zł netto.

Z uwagi na duże zainteresowanie Wydarzeniem i ograniczoną ilość miejsc, uprzejmie prosimy o jak najwcześniejszą rejestrację.

Szczegóły wydarzenia

I EDYCJA KONFERENCJI DLA PROJEKTANTÓW #ProjektowaniELEKTRYCZNE

TERMIN

09.06.2022 r. (czwartek), godz. 9:00-17:00
dla chętnych wieczorek “koktajlowy” po godz. 17:00

MIEJSCE

Hotel Double Tree by Hilton, Warszawa.
https://www.doubletreewarsaw.pl/

Adres: ul. Skalnicowa 21, 04-797 Warszawa
Telefon: +48 22 278 00 00

ORGANIZATOR

  • FRONIUS POLSKA

PARTNER GŁÓWNY

  • SEMICON

PRELEGENCI I PARTNERZY

  • ZPUE
  • Rzeczoznawca ds. Ppoż – Damian Kubera (Link)
  • Jean Mueller
  • Hensel
  • Semicon
  • Fronius
  • Firma z oprogramowaniem dla projektantów – Blue Sol
  • Mikronika

SPONSOR KONKURSU „U NAS SŁOŃCE FUNDUJE WAKACJE”

  • 4 ECO

Konkurs zostanie zorganizowany na Konferencji. Możliwość wygrania jednej z dwóch nagród w postaci:
Wyjazdu na Teneryfę dla dwóch 7-DNIOWEGO POBYTU NA TENERYFIE – JEDEN VOUCHER WAŻNY DLA DWÓCH OSÓB (Apartament ****).

Szczegółowa agenda Konferencji

Prosimy o punktualne przybycie!

9 CZERWCA 2021 (CZWARTEK)

9:00 – 9:30wstęp: harmonogram wydarzenia, zapowiedź prelegentów z opisem działalności każdej z marek
9:30 – 10:00I prelekcja – FRONIUS
Projektowanie komercyjnych instalacji PV z falownikiem TAURO -dr inż. Maciej Piliński
Na co warto zwracać uwagę przy wyborze producenta falowników? – od koncepcji po wdrożenie – mgr Katarzyna Sidzina
10:00 – 10:30II prelekcja – SEMICON
Złącza fotowoltaiczne – źródła strat energii oraz oczekiwanych zysków z instalacji PV – mgr inż. Alicja Miłosz.
10:30 – 11:00Przerwa kawowa.
11:00 – 11:30III prelekcja – ZPUE
Magazyny energii we współpracy z instalacjami PV oraz siecią energetycznąBłażej Fidrocki (Menadżer ds. Sprzedaży Magazynów Energii).
11:30 – 12:00IV prelekcja – Hensel
Produkty Hensel dedykowane do fotowoltaikiPrzemysław Salamon (Dyrektor Handlowy w Hensel Polska).
12:00 – 13:30LUNCH + networking
“13:30-14:00Ogłoszenie zasad I konkursu, czas na wzięcie udziału.
14:00 – 14:30V prelekcja – Rzeczoznawca ds. ppoż.
Zasady projektowania instalacji PV oraz magazynów energii z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego budynkuDamian Kubera (Właściciel biura konsultingowego ochrony przeciwpożarowej „F&K Consulting Engineers Sp. z o.o. Sp. k”).
14:30 – 15:00VI prelekcja – Jean Mueller
Zabezpieczenia przetężeniowe i przeciwprzepięciowe w instalacjach fotowoltaicznych – mgr inż. Remigiusz Chmielewski (Prezes Zarządu).
15:00 – 15:30VII prelekcja – Mikronika
Telemechanika oraz systemy do nadzoru instalacji PV – przykładowe rozwiązania sprzętowe i programowe z oferty firmy MIKRONIKA – Paweł Grabowski
15:30 – 16:00VIII prelekcja – Oprogramowanie dla projektantów BLUESOL
BlueSol – oprogramowanie do projektowania instalacji fotowoltaicznych – mgr inż. Dariusz Bucholski
16:00 – 17:0016:00 Ogłoszenie wyników I konkursu i wręczenie nagród.
16:20 Konkurs II – Quiz.
16:40 Ogłoszenie wyników II konkursu.
17:00 – 22:00Wieczorek „koktajlowy” z bufetem Szefa kuchni oraz muzyką „na żywo” (niespodzianka) połączony z networkingiem.

Wkrótce przedstawimy szczegóły dotyczące prelekcji. Już teraz informujemy, że tematyka iście pożądana przez Projektantów dużych systemów fotowoltaicznych. 😉

REZERWACJA POBYTU W HOTELU

  • Uczestnicy Konferencji otrzymają cenę specjalną w hotelu Double Tree by Hilton na nocleg po Konferencji (09/10.06.2022 r.)
  • Ilość miejsc w hotelu również jest ograniczona.
  • Chętnym zostanie wysłany specjalny link na e-maila podanego w zgłoszeniu.

INNE WAŻNE INFORMACJE

  • Dojazd na miejsce konferencji – we własnym zakresie.
  • Dla uczestników Konferencji parking jest opłacony.

Nadszedł czas na zapis!

Poniżej przesyłamy formularz zgłoszeniowy. Prosimy o wypełnienie i wysłanie.

Ważne: ilość miejsc jest ograniczona! Zarejestruj się już teraz, bo potem może być już za późno!

UWAGA! REJESTRACJA MOŻLIWA JEST DO DNIA 2.06.2022r.

Jeśli dotarłeś/-aś aż tutaj, to znaczy, że nie może zabraknąć Ciebie na tej niezwykłej Pierwszej Edycji Konferencji dla Projektantów.

Zainspiruj się, poszerz wiedzę, poznaj znane osobistości i ekspertów z branży OZE oraz dowiedz się o aktualnych trendach, nowościach, oraz doświadczeniach innych. Następnie, wszystkie zebrane informacje wykorzystaj w swoich wyjątkowych projektach.

Mamy nadzieję, że zdążysz zająć cenne miejsce i być w gronie Uczestników wydarzenia. Zatem życzymy powodzenia w zapisach i do zobaczenia!

Fronius Polska Solar Energy

Podczas konferencji dla projektantów wystąpią:

FIRMA SEMICON
Temat prelekcji: Złącza fotowoltaiczne – źródła strat energii oraz oczekiwanych zysków z instalacji PV, 10:00-10:30.
 
Mgr inż. Alicja Miłosz
“Studiowałam na wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. W 1980 roku po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę w Pionie Automatyzacji Procesów Technologicznych Przemysłowego Instytutu Elektroniki na stanowisku programisty. Programy sterujące pisane były wówczas w językach wewnętrznych zastosowanych w automatach procesorów (asemblerach). Moje programy sterowały m.in. „Spajarką struktur układów elektronicznych LSI do ażurów” pracującej w nieistniejącej już Fabryce Półprzewodników TEWA, w dozownikach płynów oraz przypraw np. dla fabryki KAMIS.
Zdobyte doświadczenie było bardzo pomocne, gdy we wrześniu 1995 roku rozpoczęłam pracę w firmie Semicon na stanowisku inżyniera sprzedaży. Zajmowałam się sprzedażą analizatorów parametrów jakości energii i analizatorów mocy austriackiej firmy LEM NORMA (potem FLUKE) i złączy szwajcarskich firm MULTI-CONTACT i LEMO. Szczególnym wyzwaniem dla „byłego informatyka” było zajmowanie się analizatorami parametrów jakości energii elektrycznej w sieciach niskiego, średniego i wysokiego napięcia. Przyrządy analizowały zarejestrowane dane i oceniały, czy dostarczana energia spełnia wymogi normy. W przypadku niezgodności odbiorca energii mógł wystąpić o odszkodowanie od dostawcy energii. W ramach swoich obowiązków prowadziłam szkolenia i występowałam na konferencjach w zakładach energetycznych i wyższych uczelniach. W konsekwencji dobrych relacji zostałam zaproszona do wstąpienia do Komitetu do spraw Jakości i Efektywnego Użytkowania Energii Elektrycznej SEP.
Równolegle współpracowałam z firmami MULTI-CONTACT oraz LEMO, producentami szerokiej gamy złączy o gwarantowanej, bardzo dobrej jakości. Doradzałam polskim konstruktorom złącza spełniające wymogi ich aplikacji. Wykorzystując moduły (firmy Multi-Contact) z różnymi kontaktami (elektrycznymi, pneumatycznymi, światłowodowymi itp.) projektowałam multi złącza sterujące do automatów.
Wśród wielu rodzajów złączy produkowanych przez firmę MULTI-CONTACT (obecnie STAUBLI) znajdują się popularne złącza fotowoltaiczne MC4, których nazwa pochodzi od nazwy firmy. Wobec braku pomocy państwa do 2012 roku nie było w Polsce specjalnego zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi. W tymże roku pojawiła się nadzieja na pozytywne zmiany w tej dziedzinie i zwróciłam większą uwagę na złącza fotowoltaiczne. Okazało się, że nazwa MC4 stała się nieformalnym standardem obejmującym złącza o niepewnej jakości wielu producentów. Od tamtego czasu intensywnie zajęłam się propagowaniem informacji na temat różnic między oryginalnymi złączami MC4 a ich kopiami. Informowałam, na co należy zwracać uwagę przy wyborze złączy, paneli itp. Realizując zamierzony cel edukacyjny wykorzystywałam dostępne metody, czyli rozmowy z klientami w czasie tematycznych targów, wygłaszanie prezentacji w czasie konferencji czy szkoleń, zamieszczanie artykułów w prasie branżowej. Aby popierać rozwój fotowoltaiki w Polsce zostałam członkiem Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki.
W czasie mojej długoletniej pracy w firmie SEMICON miałam to szczęście, że mogłam oferować klientom tylko produkty najwyższej jakości. Moje szczere zaangażowanie przemawiało do klientów, co dawało mi wiele satysfakcji. Mierzalnym sukcesem w dziedzinie fotowoltaiki może być wielkość sprzedaży oryginalnych złączy MC4 w 2021 roku, która przekroczyła 1,2 mln par.”
FIRMA ZPUE
Temat prelekcji:
Magazyny energii we współpracy z instalacjami PV oraz siecią energetyczną, 11:00-11:30.

Błażej Fidrocki (Menadżer ds. Sprzedaży Magazynów Energii),
Od ponad 5 lat związany z firmą ZPUE S.A. w której rozwijał się w dziedzinie projektowania i sprzedaży rozwiązań dla energetyki. Obecnie w firmie zajmuje się wspieraniem działu rozwoju nowych technologii, w zakresie magazynów energii oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Prowadzi szkolenia oraz analizy techniczne stosowania nowych technologii w przemyśle oraz energetyce.”
 
Firma HENSEL
Temat prelekcji:
Produkty Hensel dedykowane do fotowoltaiki, 11:30-12:00.

Przemysław Salamon – Dyrektor Handlowy

Absolwent elektrotechniki na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Studiów Podyplomowych z zakresu projektowania instalacji i urządzeń elektrycznych na Politechnice Warszawskiej. Dyrektor Handlowy w Hensel Polska
W przeszłości pracował w: Uesa Polska, ABB, PST.  
 
Rzeczoznawca ds. ppoż. – Damian Kubera
Temat prelekcji: Zasady projektowania instalacji PV oraz magazynów energii z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego budynku, 14:00-14:30.

Damian Kubera (Właściciel biura konsultingowego ochrony przeciwpożarowej „F&K Consulting Engineers Sp. z o.o. Sp. k”)
Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Ochroną przeciwpożarową zajmuje się od 17 lat,  autor artykułów ppoż. prelegent wielu konferencji technicznych i szkoleniowych. Prowadzący jedynego video bloga o ochronie przeciwpożarowej w Polsce o nazwie it’s a fire! – dostępnego na platformie YouTube. Na co dzień właściciel biura konsultingowego ochrony przeciwpożarowej „F&K Consulting Engineers Sp. z o.o. Sp. K.
Firma Jean Mueller
Temat prelekcji: Zabezpieczenia przetężeniowe i przeciwprzepięciowe w instalacjach fotowoltaicznych, 14:30-15:00.

mgr inż. Remigiusz Chmielewski (Prezes Zarządu).
Studiował na PW Elektrotechnikę. Od 2002 roku związany z firmą JEAN MUELLER POLSKA. Najpierw jako Inżynier Sprzedaży, potem Product Manager a teraz właściciel firmy JEAN MUELLER POLSKA. Firma oferuje zabezpieczenia przetężeniowe (JEAN MUELLER) i przeciwprzepięciowe (CITEL) do sieci AC i DC dla przemysłu i energetyki zawodowej. W ostatnich kilku latach również do instalacji PV.
Firma Mikronika
Temat prelekcji: Telemechanika oraz systemy do nadzoru instalacji PV – przykładowe rozwiązania sprzętowe i programowe z oferty firmy MIKRONIKA, 15:00-15:30

Paweł Grabowski
Na co dzień pracuje w krakowskim biurze MIKRONIKI, głównie zajmuje się przygotowaniem rozwiązań techniczno-handlowych w zakresie automatyki sieciowej oraz OZE. Od lat pasjonuje go strzelectwo, a ostatnio również wyścigi samochodów zdalnie sterowanych.
Firma BLUESOL
Temat prelekcji: Oprogramowanie do projektowania instalacji
fotowoltaicznych, 15:30-16:00

Mgr inż. Dariusz Bucholski
Wyłączny dystrybutor w Polsce oprogramowania do projektowania instalacji fotowoltaicznych i trener BlueSol od 2013 roku. Projektant  elektrowni fotowoltaicznych i sieci elektroenergetycznych, Audytor i osoba nadzorująca budowy na Elektrowniach Fotowoltaicznych. Od 2008 roku własna działalność w zakresie montażu, serwisu, diagnostyki i pomiarów dla systemów fotowoltaicznych. Od 2005 roku zajmuje się automatyką przemysłową i branżą elektroenergetyczną. Od kilku lat prowadzi szkolenia w zakresie projektowania systemów fotowoltaicznych w Centrum Szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki w Warszawie.
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechaniki Energetyki i Lotnictwa. Kierunek: Nowoczesna Energetyka Odnawialna 
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Elektryczny. Kierunek: Elektroenergetyka 
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechatroniki Kierunek: Automatyka i Robotyka
 
Firma FRONIUS – organizator konferencji.
Temat prelekcji:
Projektowanie komercyjnych instalacji PV z falownikiem TAURO, 9:00-9:15

Dr inż. Maciej Piliński
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej, kierunku Zarządzanie Energią Elektryczną. Tytuł doktora nauk technicznych obronił w 1997 roku w Instytucie Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej.
Od ponad 10 lat zdobywa doświadczenia na rynku fotowoltaiki w Polsce, gdzie czynnie uczestniczy w projektach oraz realizacjach różnorodnych instalacji. Jest członkiem i  niezależnym ekspertem wielu stowarzyszeń, autorem licznych publikacji i prezentacji.
Od 2014 pracuje w firmie Fronius Polska Sp. z o.o. – oddziału Fronius International GmbH, wiodącego producenta falowników PV i urządzeń do magazynowania i zarządzania energią. Od stycznia 2020 roku również rozwija projekty związane z wytwarzaniem „zielonego” wodoru. Prywatnie i hobbistycznie jest miłośnikiem wszelkich rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej, inteligentnych budynków i Internetu Rzeczy (IoT). Interesuje się również zagadnieniami bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznych.
Firma Fronius Polska Sp. z o.o. jest dumnym członkiem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej (SBF) „Polska PV” oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP).
 
Firma FRONIUS – organizator konferencji.
Temat prelekcji:
Na co warto zwracać uwagę przy wyborze producenta falowników? – od koncepcji po wdrożenie, 9:15-9:30

mgr Katarzyna Sidzina
Katarzyna kończąc studia magisterskie na kierunku komunikacja wizualna na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, wcześniej studiując zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu szybko rozpoczęła pracę w firmie, w której poszerzała wiedzę z prawidłowej obróbki przewodów i kabli.
Nieoczekiwanie doradzanie Instalatorom, marketing, sprzedaż, PR, budowanie wizerunku marki, kampanie reklamowe, copywriting, media społecznościowe, utrzymywanie pozytywnych relacji z Klientami, udział w targach m.in. sektora odnawialnych źródeł energii i wydarzeniach branżowych stało się pasją i codziennością Katarzyny. Na swojej drodze spotkała dużo osobistości sektora OZE (między innymi obecnego Szefa, Dyrektora działu Fronius Polska Solar Energy – Macieja Pilińskiego), z którymi do dzisiaj utrzymuje dobre relacje. Aktualnie swoje wypracowane doświadczenie przekłada na działania w firmie Fronius Polska wraz z aktywnym promowaniem rozwiązań do instalacji komercyjnych.
Codzienny kontakt Katarzyny z Inwestorami, firmami instalacyjnymi sprawia, że obszar elektrowni słonecznych jest jej szczególnie bliski. Warto wspomnieć również o tym, że od zawsze promuje rozwiązania najwyższej jakości – w tym aspekcie zmieniło się niewiele.  
Ponadto, od 4 lat Jej celem jest budowanie świadomości na rynku, że posiadanie wysokiej jakości rozwiązań przyczynia się przede wszystkim do zapewnienia bezpieczeństwa instalacji PV, długo-żywotności i stabilności całego systemu.   
Katarzyna, przez trzy lata współpracowała z producentem falowników Fronius pod kątem marketingowo-partnerskim, później ta współpraca przeobraziła się w jeszcze ściślejszą i tak od czerwca 2021 roku jest członkiem zespołu jednostki biznesowej Fronius Polska Solar Energy.
W roku 2021 ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.
W wolnych chwilach z dala od miasta pasją Katarzyny poza rozwijającymi działaniami w pracy jest malowanie obrazów.  
 

#KonferencjaDlaProjektantów #Fronius #Semicon #ZPUE #JeanMueller #Hensel #BezpieczeństwoPPOŻ #BlueSol #Mikronika #4ECO #FarmyFotowoltaiczne #InstalacjeKomercyjnePV #Tauro #PoznajFronius #DlaczegoFronius

Brak komentarzy

    Napisz komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.