Solar Energy Blog
0

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Seminarium “Regulacje prawne rynku fotowoltaiki 2019”

16 kwietnia 2019 godz. 10:00 - 16:30

750PLN + VAT

Kolejne nowelizacje ustawy o OZE oraz zmieniające się otoczenie rynkowe decydują o konieczności dostosowania strategii do bieżących uwarunkowań. Rok 2019 obfituje w szereg istotnych zmian dla branży, w tym kluczowe są zmiany w systemie prosumenckim oraz przygotowanie do tegorocznych aukcji OZE.

Wykorzystując sprawdzoną formułę warsztatów, organizowanych dla branżowych grup uczestników zapewniamy możliwość przeprowadzenia nieformalnej dyskusji oraz indywidualne podejście do problemów przedstawianych przez uczestników. Regulacje prawne wymagają bowiem indywidualnego podejścia.

 

Program:

10:00 – 10:30   – Rejestracja uczestników i poranna kawa

10:30 – 11:00 – Zagadnienia wprowadzające oraz przedstawienie szczegółowej agendy seminarium – Michał Tarka

11:00 – 13:00 – System wsparcia OZE oraz zmiany w ustawie o OZE 2019 – Marcin Trupkiewicz

13:00 – 13:30 – Przerwa kawowa wraz z bufetem kanapkowym.

13:00 – 13:30 – Nowe propozycje regulacyjne dla prosumentów 2019 – Michał Tarka

13.30 – 14.30 – Przygotowanie do aukcji oraz oferta w systemie aukcyjnym – Marcin Trupkiewicz

14:30 – 15:30 – Proces deweloperski i wnioski z praktyki w realizacji projektów– Michał Szafran, Michał Tarka.

15:30 – 16:00 – Prezentacja partnera technologicznego – dr inż. Maciej Piliński

16:00 – 16:30 – Dyskusja oraz case study na temat sytuacji poszczególnych projektów przedstawionych przez uczestników.

 

Rejestracja:

Rejestracji można dokonać pod tym linkiem.

 

Warsztaty poprowadzą:

  • Michał Tarka

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz SGH w Warszawie. Przez wiele lat związany z największymi firmami prawniczymi w Polsce. Skutecznie reprezentował klientów krajowych i międzynarodowych w interdyscyplinarnych procesach inwestycyjnych oraz nadzorował i koordynował wieloosobowe zespoły projektowe z kraju i z zagranicy, gwarantując szybkość i pewność działania. Związany z branżą OZE, w której jest znany ze skuteczności w realizacjach inwestycji. W roku 2016 nominowany do nagrody Clean Energy Awards jako najlepszy doradca prawny branży OZE w Polsce.

  • Marcin Trupkiewicz

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Kancelarii Prawnej BTK-Legal zajmuje się kompleksową obsługą prawną projektów OZE. Dwukrotny laureat I miejsca w ogólnopolskim konkursie prawniczym „Prawo z Energią”; laureat konkursów organizowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej; alumn Projektu Akademia Energii organizowanego przez Fundację im. L. Pagi na GPW w Warszawie. Członek Zespołu ekspertów podkomisji stałej ds. finansów samorządowych w zakresie nowelizacji prawa energetycznego. Współpracownik Biura Analiz Sejmowych.

  • dr inż. Maciej Piliński / Sales Manager Solar Energy Fronius Polska

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej, kierunku Zarządzanie Energią Elektryczną. Tytuł doktora nauk technicznych obronił w 1997 roku w Instytucie Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej zajmując się zagadnieniami sztucznej inteligencji (Fuzzy Logic oraz Neural Networks). Od ponad 7 lat zdobywa doświadczenia na rynku fotowoltaiki w Polsce, gdzie czynnie uczestniczy w projektach oraz realizacjach różnorodnych instalacji o mocy od 3kWp do 1MWp. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, niezależnym ekspertem wielu stowarzyszeń, autorem licznych publikacji i prezentacji. Od 2014 pracuje w firmie Fronius Polska Sp. z o.o. – oddziału Fronius International GmbH, wiodącego producenta falowników PV i urządzeń do magazynowania i zarządzania energią. Od stycznia 2016 roku pracuje na stanowisku Sales Manager jednostki biznesowej Solar Energy. Prywatnie i hobbistycznie jest miłośnikiem wszelkich rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej, inteligentnych budynków i Internetu Rzeczy (IoT).

Szczegóły

Data:
16 kwietnia 2019
Czas:
10:00 - 16:30
Koszt:
750PLN + VAT
Wydarzenie Kategoria:
Strona internetowa:
http://www.capitalstudio.pl/SEMINARIUM-REGULACJE-PRAWNE-RYNKU-FOTOWOLTAIKI-2019----I-Termin-ws-61.html

Brak komentarzy

    Napisz komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.