Solar Energy Blog
0
Bez kategorii Certyfikaty Zarządzanie energią

Certyfikaty NC RfG

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez PTPIREE 26 kwietnia 2021, od dnia 1 sierpnia 2021 niezbędne w procesie przyłączenia instalacji będzie wymagane złożenie certyfikatu na zgodność z EN 50549 lub na zgodność z kodeksem NC RfG (Etap II procesu przejściowego).

PTPIREE opracuje rejestr (białą księgę) urządzeń, które posiadają dokumenty potwierdzające jakość tych urządzeń. Biała księga zostanie dostarczona do wszystkich OSD działających w Polsce i zrzeszonych w PTPiREE.

W celu przyłączenia instalacji do OSD należy przedłożyć stosowny certyfikat wraz z tłumaczeniem na język polski, certyfikaty można pobrać poniżej.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://ptpiree.pl/opracowania/kodeksy-sieci

Aktualizacja 05.11.2021

W dniu 5 listopada 2021 falowniki Fronius znalazły się na “białej liście” urządzeń certyfikowanych do 20 października 2026. Nowe certyfikaty można pobrać w załącznikach.

Aktualizacja 29.07.2021

Miło nam poinformować, że falowniki firmy Fronius znalazły się na tzw. “białej liście” urządzeń, które mogą być przyłączane do krajowego systemu elektroenergetycznego. Lista jest publikowana i aktualizowana na bieżąco przez PTPiREE i możliwa do pobrania pod poniższym adresem:
http://ptpiree.pl/opracowania/kodeksy-sieci/wykaz-certyfikatow

Zwracamy uwagę, że falowniki serii Symo Hybrid nie posiadają certyfikatów potwierdzających zgodność z rozporządzeniem NC RfG i dlatego nie mogą być przyłączane do polskiego systemu elektroenergetycznego. Falownik te nie są dostępne w polskiej dystrybucji. Ograniczenie to nie dotyczy innych Państw UE.Może Ci się też spodobać