Solar Energy Blog
0
Aktualności

Czy falownik ma znaczenie? Ruszamy z nową kampanią informacyjną

Czy falownik ma znaczenie?

W kolejnych latach wybór odpowiedniego falownika może mieć coraz większe znaczenie dla instalatorów. Firma Fronius rozpoczyna właśnie nową kampanię informacyjną „Falownik nie ma znaczenia?”, która dotyczy kwestii istotnych przy dobrze falownika oraz tego, czy marka falownika ma znaczenie. Obecnie ważną rolę odgrywają nie tylko sprawy jakości urządzeń i oferowanych funkcji, ale też np. wsparcie techniczne, szkolenia, bezpieczeństwo danych i miejsce produkcji.


„Falownik nie ma znaczenia?” to nowa kampania informacyjna zainicjowana w marcu br. przez markę Fronius Solar Energy, czyli światowego producenta urządzeń fotowoltaicznych. Lider branży PV zamierza koncentrować uwagę na znaczeniu doboru falownika dla systemu fotowoltaicznego.

Nowoczesny falownik to nie tylko urządzenie

W ramach nowej kampanii zamierzamy zwrócić większą uwagę na szersze spektrum kwestii związanych ze znaczeniem wyboru falownika, które nie zawsze są w pełni uwzględniane przez instalatorów. W praktyce dobry falownik to nie tylko jakość samego urządzenia czy oferowane funkcjonalności, ale również cały szereg pobocznych kwestii. Istotne znaczenie ma też bowiem np. poziom oferowanych szkoleń dla instalatorów czy stopień bezpieczeństwa przechowywanych danych

mówi Maciej Piliński, Dyrektor Solar Energy w firmie Fronius Polska.

Nowe technologie i falowniki przyszłości

Kampania będzie skupiać się m.in. na nowatorskich rozwiązaniach dotyczących falowników i korzyściach, jakie ze sobą niosą. Nowoczesne falowniki marki Fronius oferują przydatne i innowacyjne technologie. Chodzi np. o technologię aktywnego chłodzenia, funkcję ciągłego monitorowania stanu instalacji (Solar.web) oraz technologię wykrywania i przerywania łuku elektrycznego (Arc Guard).

Fronius wprowadza na rynek także innowacyjny falownik Fronius GEN24. Jest to falownik dla właścicieli domów, który zapewnia optymalne bezpieczeństwo i możliwości uzyskania wysokiego stopnia zużycia energii na potrzeby własne domu z energii słonecznej. Co ważne, dzięki zastosowanym rozwiązaniom urządzenie to może w każdej chwili stać się falownikiem hybrydowym Fronius GEN24 Plus z opcjonalną funkcją pełnego zasilania rezerwowego.

Czy falownik ma znaczenie?

Posłuchaj podcastu z ekspertami branży OZE.

Praktyczne szkolenia dla instalatorów falowników

Z kampanią „Falownik nie ma znaczenia?” łączy się także udoskonalona koncepcja szkoleń marki Fronius. Obecnie jej główny element to praktyczne szkolenia, które organizowane są w odpowiednio przystosowanych laboratoriach w Gliwicach i Gdańsku. Program szkoleń obejmuje przygotowanie instalatorów do montażu, konfiguracji oraz obsługi wszystkich nowych rozwiązań marki.

Falowniki Fronius, czyli bezpieczne dane i łańcuchy dostaw

W obecnych realiach geopolitycznych warto zwracać szczególną uwagę również na bezpieczeństwo przechowywania danych oraz to, gdzie produkowane są falowniki. Sam Fronius przechowuje dane użytkowników na europejskich serwerach, a ok. 70 proc. komponentów montowanych w jego urządzeniach pochodzi z Europy.

Falownik nie ma znaczenia? 

Pobierz ekskluzywny poradnik instalatora i zapisz się na praktyczne szkolenia Fronius.


Fronius newsletter dla instalatorów 2023
Kliknij powyżej i zapisz się do biuletynu Fronius dla instalatorów

Może Ci się też spodobać

Brak komentarzy

    Napisz komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.