Solar Energy Blog
0
Aktualności

Szkolenia dla instalatorów falowników Fronius, czyli doświadczenie i nowoczesność

Firma Fronius ruszyła z udoskonalonymi szkoleniami dla instalatorów falowników fotowoltaicznych. Nowa koncepcja szkoleniowa opiera się na połączeniu doświadczeń i nowoczesnego podejścia – z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technologicznych marki Fronius. Program szkoleniowy przygotowany jest nie tylko z myślą o instalatorach falowników, ale też projektantach i inwestorach. Aktualnie szkolenia Fronius Polska organizowane są w laboratoriach w Gliwicach i Gdańsku.

W marcu br. marka Fronius Polska Solar Energy zainicjowała kampanię informacyjną „Falownik nie ma znaczenia?”, w ramach której koncentruje uwagę na znaczeniu doboru falownika dla systemu fotowoltaicznego. Jedną z kluczowych kwestii jest odpowiednie przeszkolenie instalatorów falowników.

W udoskonalonej koncepcji szkoleń Fronius opieramy się na szkoleniach praktycznych w odpowiednio dostosowanych laboratoriach, z profesjonalnymi urządzeniami i pełnym przygotowaniem do montażu, konfiguracji i obsługiwania wszystkich rozwiązań naszej marki. Szkolenia zapewniają nie tylko dostęp do wiedzy i możliwość zdobycia konkretnych umiejętności, ale pozwalają też na uzyskanie szerszej perspektywy odnośnie roli i znaczenia falowników. Co ważne, nasze szkolenia są dostępne na atrakcyjnych warunkach, a ich ukończenie otwiera drogę do uczestnictwa w programie Fronius System Partner

wyjaśnia Maciej Piliński, Dyrektor Solar Energy w firmie Fronius Polska.

Podstawowe i zaawansowane szkolenia Fronius

W ramach podstawowego szkolenia produktowego, które skierowane jest nie tylko do początkujących instalatorów falowników fotowoltaicznych, ale też projektantów i inwestorów, uczestnicy zapoznają się z podstawowymi informacjami nt. produktów Fronius, doboru modułów PV do falowników oraz koncepcji profesjonalnego monitorowania i zarządzania produkowaną energią. Szczegółowy program jednodniowego szkolenia obejmuje m.in. podstawy fotowoltaiki, kluczowe funkcje falowników Fronius oraz ich instalację, a  także sprawy bezpieczeństwa.

Osoby, które ukończyły podstawowe szkolenie, mogą uczestniczyć w dwudniowym szkoleniu zaawansowanym o charakterze praktycznym. To szkolenie nastawione na zaawansowaną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie m.in. konfiguracji monitorowania oraz serwisu falowników. W programie szkolenia, poza zajęciami praktycznymi, znajdują się także bloki poświęcone poszczególnym rozwiązaniom technologicznym i produktom marki Fronius (m.in. Ohmpilot, Wattpilot, Tauro i GEN24 Plus).

Certyfikaty Fronius i dodatkowe korzyści

Program szkoleń Fronius Polska jest powiązany z pakietem dodatkowych korzyści. Osoby kończące szkolenia otrzymują certyfikaty potwierdzające kwalifikacje i mogą liczyć również na wsparcie techniczne, które pozwala na uzyskanie pomocy przy ewentualnych nagłych wyzwaniach. Opłacenie udziału w szkoleniu upoważnia z kolei do otrzymania vouchera równoważnego wartości faktury na zakup urządzeń Fronius u dystrybutorów marki.

Ukończenie podstawowego i zaawansowanego szkolenia to także jeden z pierwszych kroków uczestnictwa w programie Fronius System Partner. Pakiet korzyści uzupełnia program lojalnościowy Bonus-Fronius.

Szkolenia Fronius w Gliwicach i Gdańsku

Aktualnie szkolenia Fronius Polska są organizowane w dwóch lokalizacjach – w Gliwicach i Gdańsku. W obu tych miejscach na uczestników czekają odpowiednio przystosowane laboratoria, dzięki którym zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności jest łatwe i stoi na najwyższym poziomie.


Fronius newsletter dla instalatorów 2023
Kliknij powyżej i zapisz się do biuletynu Fronius dla instalatorów

Może Ci się też spodobać

Brak komentarzy

    Napisz komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.