Solar Energy Blog
0
Aktualności Bez kategorii

Elektromobilne rozwiązania Fronius na targach Intersolar w Monachium

To bez wątpienia największe wydarzenie w branży fotowoltaicznej. Nie dziwi zatem fakt, że do Monachium zjeżdżają goście z całej Europy. To bowiem tu, na targach Intersolar, spotykają się wszyscy najważniejsi gracze, którzy chcą zaprezentować najnowsze rozwiązania technologiczne. Nie zabrakło również firmy Fronius, która w tym roku mocno stawia na elektromobilność. Czym konkretnie możemy się pochwalić?

Nikt już nie ma złudzeń że wkraczamy w nową erę jaką jest elektromobilność. Zrównoważony rozwój zakłada bowiem że będziemy zaspokajać nasze potrzeby w sposób, który nie odbierze takiej możliwości także przyszłym pokoleniom. A samochody zasilane energią ze słońca z pewnością do takich rozwiązań należą.

Ładowanie samochodów energią ze słońca z Fronius Wattpilot

Ładowanie samochodów elektrycznych energią ze słońca to rozwiązanie w 100% ekologiczne oraz czyniące  naprawdę spore oszczędności. Stacja ładowania Fronius, którą zaprezentujemy na targach w Monachium, pozwala bowiem ładować samochód nadwyżką energii elektrycznej produkowaną przez domową instalację PV. Co więcej, pokażemy szeroki wachlarz swoich rozwiązań od tych najprostszych do tych inteligentnych z wykorzystaniem urządzenia Fronius Wattpilot.

Stoiska Fronius na targach w Monachium

Na targach obecni będą pracownicy Fronius z różnych zakątków świata, w których firma posiada swoje przedstawicielstwo. W sumie ponad 130 osób m.in. z Europy, USA, Włoch oraz Afryki. Nasze ponad 30-letnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej pozwala nam dziś oferować najnowsze i najbardziej zaawansowane produkty zarówno dla klientów komercyjnych jak również indywidualnych.

W tym roku przygotujemy aż 3 różne stoiska o łącznej powierzchni ponad 600 m2, które będzie można odwiedzać w dwóch strefach:

– strefa „Systemy PV”hala B4, stoiska 310 i 410

– strefa „Elektromobilność”hala B6, stoisko 118

przy czym w tej ostatniej Fronius ma swój debiut. To właśnie tam w dniach 11-13 maja 2022 roku będzie można zapoznać się z działaniem stacji ładowania Fronius Wattpilot, która umożliwia ładowanie samochodu elektrycznego nadwyżką energii z instalacji PV oraz dowiedzieć się m.in.:

jak zarządzać procesem ładowania samochodu?

czy klienci mogą ustawiać harmonogram ładowania zgodnie z tańszą taryfą?

czy jest możliwe ładowanie samochodu bez posiadania instalacji fotowoltaicznej?

Podsumowanie

Organizator przewiduje że tegoroczną edycję targów odwiedzi ponad 25 tys. gości z ponad 100 krajów. Intersolar to bowiem najważniejsze miejsce spotkań nie tylko dla producentów, dostawców, oraz dystrybutorów ale również dla odbiorców produktów i usług branży fotowoltaicznej oraz jej partnerów. Nikogo, kto zatem jest obecny w tej branży lub interesuje się najnowszą technologią solarną, nie powinno w Monachium zabraknąć.  

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk! Jesteśmy już na miejscu i czekamy na Państwa 🙂 – Zespół Fronius Polska

Może Ci się też spodobać

Brak komentarzy

    Napisz komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.