Solar Energy Blog
0
Aktualności

Stacja ładowania Fronius Wattpilot wyróżniona Laurem Klienta Top Marka 2023

Fronius Wattpilot Laur Klienta Top Marka 2023

W XIX edycji znanego w polskiej gospodarce konkursu „Laur Klienta 2023” oferta Fronius zdobyła najbardziej elitarny tytuł „Laur Klienta Top Marka 2023” w kategorii Stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Wyróżnienie w konkursie jest wynikiem ogólnopolskiego sondażu oceniającego popularność marek produktów, który odzwierciedla poziom zadowolenia i satysfakcji konsumentów.

Czym jest Fronius Wattpilot?

Do znanych i cenionych w Polsce produktów Fronius dołącza wybrany przez polskich klientów Wattpilot, innowacyjne rozwiązanie do ładowania samochodów elektrycznych. To wyjątkowe na polskim rynku urządzenie skonstruowane zostało w dwóch wersjach: HOME to wersja przeznaczona do użytku stacjonarnego, montowana na stałe oraz GO, wersja mobilna, pozwalająca na ładowanie samochodu w dowolnym miejscu. Dzięki kompaktowym rozmiarom Wattpilot GO można bez problemu przewozić w bagażniku, co sprawia, że nadal słabo w Polsce rozwinięta infrastruktura do ładowania elektrycznych samochodów na długich trasach, przestaje być problemem.

Stacja ładowania Fronius Wattpilot to doskonała opcja dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznych, rozwiązująca problem strat, jakie generują nadwyżki energii, eksportowane do sieci. Wattpilot może bowiem zostać nie tylko podłączony do sieci, ale również skomunikowany z instalacją PV. Już jednorazowa konfiguracja wystarczy, aby proces ładowania uruchamiał się za każdym razem, gdy instalacja wyprodukuje choćby najmniejszą nadwyżkę energii. Oprogramowanie umożliwia również elastyczne ustawianie harmonogramu zgodnie z tańszą taryfą G12 i G13.

Fronius Wattpilot - współpraca z instalacją fotowoltaiczną
Rys. 1. Współpraca stacji ładowania Fronius Wattpilot z instalacją fotowoltaiczną

Zalety Wattpilota

Klienci doceniają nie tylko zalety ekonomiczne i ekologiczne Wattpilota, ale również łatwość jego obsługi. Urządzeniem można sterować z poziomu prostej i intuicyjnej aplikacji Solar.wattpilot, która zapewnia m.in. wgląd w proces ładowania, umożliwia zdalne uruchomienie, zmianę trybów ładowania z dowolnej lokalizacji.

Wykorzystanie Wattpilota to nie tylko działanie na rzecz środowiska, ale również wymierne korzyści finansowe

– podkreśla Maciej Piliński z Fronius Polska.

Stacja Fronius Wattpilot komunikuje się z instalacją PV, wykorzystując nawet najmniejsze nadwyżki produkowanej przez nią energii, co pozwala znacznie obniżyć koszty ładowania.

Fronius Wattpilot - schemat połączeń
Rys. 2. Schemat połączeń – współpraca stacji ładowania Fronius Wattpilot z instalacją PV

Fronius Wattpilot został wyposażony w jeszcze jedną, niezwykle istotną funkcję – Dynamic Load Balancing (Dynamiczne Równoważenie Obciążeń). Optymalizuje ona wykorzystanie nadwyżek energii z instalacji PV i prądu z sieci energetycznej, skutecznie zapobiegając przeciążeniom przyłącza domowego. Przy jej wykorzystaniu można również określać priorytety, osiągając jeszcze większe wartości mocy ładowania.

Wattpilot umożliwia posiadaczom elektrycznych samochodów i instalacji PV stuprocentowe wykorzystanie jej potencjału. To również kolejny krok firmy Fronius w rozwoju koncepcji e-mobilności. Przyznane wyróżnienie potwierdza, że nasza stacja ładowania to produkt wyjątkowy, odpowiadający na współczesne oczekiwania klientów

podkreśla Maciej Piliński.

Nagroda Top Marka w programie Laur Klienta dla Wattpilota

Tym prestiżowym wyróżnieniem mogą pochwalić się marki o szczególnej pozycji – niekwestionowani liderzy w danej kategorii. Ostatecznej oceny pozycji marki wśród konkurencyjnych brandów dokonuje Komisja Konkursowa. Podstawą analizy jest popularność oraz głosy przyznawane przez klientów w plebiscycie Laur Klienta na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Odznaczenie marki tytułem Top Marka potwierdza jej wysoką rozpoznawalność i wartość wśród polskich odbiorców według podziału branżowego.

Ogólnopolski plebiscyt popularności produktów i usług jest jednym z czołowych konkursów promocyjnych w Polsce (wg badania GFK Polonia dla domu mediowego AEGIS MEDIA). Organizatorem konkursu jest redakcja Stron Biznesu, dodatku promocyjno-informacyjnego ukazującego się w Dzienniku Gazecie Prawnej i Stron Rynku w Gazecie Wyborczej.

Laur Klienta Top Marka 2023 dla Fronius Wattpilot
Rys. 3. Stacja Fronius Wattpilot z nagrodą Top Marka w programie Laur Klienta

Stacja została również uhonorowana prestiżowym tytułem „Excellence in Business to Consumer” w konkursie German Innovation Award 2023. Jury doceniło przede wszystkim cechy przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju, przyjazną dla użytkownika konfigurację i świetnie prezentujące się wzornictwo.


Zapisz się do biuletynu Fronius i bądź zawsze na bieżąco!

Oferujemy trzy rodzaje newsletterów: dla instalatorów, inwestorów i przedsiębiorców. Wybierz biuletyn dla siebie i zapisz się!

Fronius newsletter dla instalatorów 2023
Kliknij powyżej i zapisz się do biuletynu Fronius dla instalatorów
Fronius newsletter dla inwestorów 2023
Kliknij powyżej i zapisz się do biuletynu Fronius dla inwestorów
Fronius newsletter dla przedsiębiorców 2023
Kliknij powyżej i zapisz się do biuletynu Fronius dla przedsiębiorców

Może Ci się też spodobać

1 komentarz

 • Maciej Piliński
  Odpowiedź
  Maciej Piliński
  11 sierpnia 2023 at 10:42

  Jedna z lepszych stacji ładowania samochodów elektrycznych na rynku. W pełni zarządzalna z aplikacji i potrafiąca ładować EV najtańszą energią. Doskonała propozycja dla tych, którzy mają już instalację PV z falownikiem Fronius, lub do takowej się przymierzają.
  Korzystam od ponad roku i gorąco polecam!

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.