Solar Energy Blog
0
Aktualności Konferencja FSP

Nowe trendy i technologie na VIII Konferencji Fronius System Partner

VIII Konferencja FSP

Pod koniec listopada odbyła się VIII Konferencja Fronius System Partner (FSP). Zorganizowane przez firmę Fronius wydarzenie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także zapoznania się z branżowymi nowościami i aktualnymi trendami. W trakcie konferencji przyznano też nagrody dla najlepszych instalacji w kilku różnych kategoriach.


VIII Konferencja Fronius System Partner (FSP) – podsumowanie

Ósma edycja konferencji odbyła się w Austrii – w dniach od 22 do 24 listopada 2023. Konferencję organizuje cyklicznie firma Fronius, światowy producent urządzeń w obszarze spawalnictwa, ładowania akumulatorów oraz fotowoltaiki. Wydarzenie jest skierowane głównie do polskiej branży fotowoltaicznej, w tym partnerów uczestniczących we Fronius System Partner i dystrybutorów. Jak informuje Fronius Polska, w tegorocznej konferencji wzięło udział w sumie 125 osób.

VIII Konferencja FSP w Austrii

Markę Fronius reprezentowali m.in. prezes zarządu Fronius Polska, Damian Kiersten, dyrektor jednostki Solar Energy Fronius Polska, Maciej Piliński, dyrektor sprzedaży Froniusa na świat, Marcus Rieder-Helmel, oraz manager sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią, Verena Huber. Nie zabrakło też zespołów odpowiedzialnych za sprzedaż i marketing, a także wsparcie techniczne.

Tegoroczna konferencja była, podobnie jak w poprzednich latach, znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy i kontaktów. Podczas poszczególnych prelekcji uczestnicy mogli również zapoznać się z branżowymi nowościami oraz prognozami dla rynku. W wolnej chwili można było m.in. zwiedzać Salzburg, a całe wydarzenie uświetniła uroczysta kolacja

mówi Maciej Piliński.

Rozbudowa zakładów produkcyjnych w Sattledt

Ważnym elementem tegorocznej edycji konferencji było też zwiedzanie fabryki falowników w Sattledt. Zakłady produkcyjne Fronius powiększyły swoją powierzchnię o niemal 100 proc. Dzięki temu planowany jest wzrost możliwości produkcyjnych o 65 proc. – z 32 tys. falowników na koniec 2022 r. do 52 tys. falowników do końca 2023 r.

fabryka Fronius w Sattledt

„We’re back”

Podczas konferencji przedstawiciele Fronius Polska podkreślili, że – zgodnie z hasłem „We’re back” – falowniki marki są i będą dostępne na polskim rynku. W ostatnich 2 latach Fronius znacząco zwiększył swoje moce produkcyjne, dzięki czemu produkcja została ustabilizowana i jest w stanie zaspokoić rosnący popyt.

Bezpieczeństwo danych

Firma zwraca też uwagę na to, że w obecnych realiach geopolitycznych coraz istotniejsze są kwestie bezpieczeństwa. Jak zaznaczono, obecnie już ok. 70 proc. komponentów w urządzeniach Fronius pochodzi z krajów zachodnich, a dane użytkowników są przechowywane na europejskich serwerach, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo danych.

Najlepsze instalacje

W czasie VIII Konferencji FSP ogłoszono także wyniki konkursu, w ramach którego wybrano najlepsze instalacje w kilku kategoriach. Nagrodzeni otrzymali stylowe statuetki, wykonane z odpadów poprodukcyjnych przez bytomską pracownię Stalowe Anioły. Jak podkreśla Fronius Polska, nagrody powstały w oparciu o energooszczędne technologie obróbki stali z wykorzystaniem urządzenia spawalniczego Fronius TransSteel 4000 Pulse.

W kategorii „najlepsza instalacja przemysłowa” nagrodzone zostały All Sun sp. z o.o. (I miejsce), Podwójna Energia sp. z o.o. (II miejsce) i Mtech Integrator sp. z o.o. (III miejsce). Z kolei w kategorii „najlepsza instalacja z zarządzaniem energią” zwycięzcy to greenON.p Patrycjusz Kopacz (I miejsce), Solarmat Mateusz Ruszkowski (II miejsce) oraz Dom Serwis Małgorzata Bębenek (III miejsce). Wyróżnienia przyznano również w kategorii „najlepsza instalacja z Fronius Wattpilot”, gdzie najlepiej wypadły Grodno S.A. (I miejsce), Solar-Instal Grzegorz Kłosowski (II miejsce) i Bison Energy sp. z o.o. (III miejsce).

pierwsza nagroda VIII FSP

W trakcie konferencji przyznano ponadto nominacje w kategorii „najlepsze zdjęcie referencyjne 2023”. W tym przypadku najlepiej oceniono zdjęcia projektów firm Podwójna Energia (Legnica), OZE Biomar (Gdynia) oraz Dom Serwis (Ostrołęka). W kategorii „najlepszy użytkownik platformy Solar.SOS” wyróżnione zostało natomiast Soleko Polska sp. z o.o.


Fronius newsletter dla instalatorów 2023
Kliknij powyżej i zapisz się do biuletynu Fronius dla instalatorów

Może Ci się też spodobać

Brak komentarzy

    Napisz komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.