Pod koniec listopada odbyła się VIII Konferencja Fronius System Partner (FSP). Zorganizowane przez firmę Fronius wydarzenie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także zapoznania się z branżowymi nowościami i aktualnymi trendami. W trakcie konferencji przyznano też nagrody dla najlepszych instalacji w kilku różnych kategoriach.
VIII Konferencja Fronius System Partner (FSP) – podsumowanie
Ósma edycja konferencji odbyła się w Austrii – w dniach od 22 do 24 listopada 2023. Konferencję organizuje cyklicznie firma Fronius, światowy producent urządzeń w obszarze spawalnictwa, ładowania akumulatorów oraz fotowoltaiki. Wydarzenie jest skierowane głównie do polskiej branży fotowoltaicznej, w tym partnerów uczestniczących we Fronius System Partner i dystrybutorów. Jak informuje Fronius Polska, w tegorocznej konferencji wzięło udział w sumie 125 osób.
Markę Fronius reprezentowali m.in. prezes zarządu Fronius Polska, Damian Kiersten, dyrektor jednostki Solar Energy Fronius Polska, Maciej Piliński, dyrektor sprzedaży Froniusa na świat, Marcus Rieder-Helmel, oraz manager sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią, Verena Huber. Nie zabrakło też zespołów odpowiedzialnych za sprzedaż i marketing, a także wsparcie techniczne.
Tegoroczna konferencja była, podobnie jak w poprzednich latach, znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy i kontaktów. Podczas poszczególnych prelekcji uczestnicy mogli również zapoznać się z branżowymi nowościami oraz prognozami dla rynku. W wolnej chwili można było m.in. zwiedzać Salzburg, a całe wydarzenie uświetniła uroczysta kolacja
mówi Maciej Piliński.
Rozbudowa zakładów produkcyjnych w Sattledt
Ważnym elementem tegorocznej edycji konferencji było też zwiedzanie fabryki falowników w Sattledt. Zakłady produkcyjne Fronius powiększyły swoją powierzchnię o niemal 100 proc. Dzięki temu planowany jest wzrost możliwości produkcyjnych o 65 proc. – z 32 tys. falowników na koniec 2022 r. do 52 tys. falowników do końca 2023 r.
„We’re back”
Podczas konferencji przedstawiciele Fronius Polska podkreślili, że – zgodnie z hasłem „We’re back” – falowniki marki są i będą dostępne na polskim rynku. W ostatnich 2 latach Fronius znacząco zwiększył swoje moce produkcyjne, dzięki czemu produkcja została ustabilizowana i jest w stanie zaspokoić rosnący popyt.
Bezpieczeństwo danych
Firma zwraca też uwagę na to, że w obecnych realiach geopolitycznych coraz istotniejsze są kwestie bezpieczeństwa. Jak zaznaczono, obecnie już ok. 70 proc. komponentów w urządzeniach Fronius pochodzi z krajów zachodnich, a dane użytkowników są przechowywane na europejskich serwerach, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo danych.
Najlepsze instalacje
W czasie VIII Konferencji FSP ogłoszono także wyniki konkursu, w ramach którego wybrano najlepsze instalacje w kilku kategoriach. Nagrodzeni otrzymali stylowe statuetki, wykonane z odpadów poprodukcyjnych przez bytomską pracownię Stalowe Anioły. Jak podkreśla Fronius Polska, nagrody powstały w oparciu o energooszczędne technologie obróbki stali z wykorzystaniem urządzenia spawalniczego Fronius TransSteel 4000 Pulse.
W kategorii „najlepsza instalacja przemysłowa” nagrodzone zostały All Sun sp. z o.o. (I miejsce), Podwójna Energia sp. z o.o. (II miejsce) i Mtech Integrator sp. z o.o. (III miejsce). Z kolei w kategorii „najlepsza instalacja z zarządzaniem energią” zwycięzcy to greenON.p Patrycjusz Kopacz (I miejsce), Solarmat Mateusz Ruszkowski (II miejsce) oraz Dom Serwis Małgorzata Bębenek (III miejsce). Wyróżnienia przyznano również w kategorii „najlepsza instalacja z Fronius Wattpilot”, gdzie najlepiej wypadły Grodno S.A. (I miejsce), Solar-Instal Grzegorz Kłosowski (II miejsce) i Bison Energy sp. z o.o. (III miejsce).
W trakcie konferencji przyznano ponadto nominacje w kategorii „najlepsze zdjęcie referencyjne 2023”. W tym przypadku najlepiej oceniono zdjęcia projektów firm Podwójna Energia (Legnica), OZE Biomar (Gdynia) oraz Dom Serwis (Ostrołęka). W kategorii „najlepszy użytkownik platformy Solar.SOS” wyróżnione zostało natomiast Soleko Polska sp. z o.o.
Brak komentarzy